Zakończona akcja policji na warszawskiej Ochocie i Pradze Północ: Zatrzymane małżeństwo, odzyskane skradzione bmw

Zakończona akcja policji na warszawskiej Ochocie i Pradze Północ: Zatrzymane małżeństwo, odzyskane skradzione bmw

W wyniku skoordynowanych działań sił policyjnych z warszawskich dzielnic Ochota i Praga Północ, doszło do zatrzymania małżeństwa podejrzanego o paserstwo. Efektem współpracy funkcjonariuszy było także odzyskanie samochodu, który został skradziony kilka godzin wcześniej na ulicy Włodarzewskiej. Zarówno mężczyźnie, jak i kobiecie w wieku 43 lat postawiono formalne zarzuty paserstwa, a następnie poddano ich nadzorowi policyjnemu.

Promptne działanie funkcjonariuszy w odpowiedzi na zgłoszenie oraz profesjonalizm wykazany w trakcie operacji pozwoliły na szybkie odnalezienie skradzionego pojazdu. Akcję przeprowadzono w ramach wspólnej inicjatywy Wydziału Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Policji na Ochocie oraz jednostki policyjnej Skorpiony z Pragi Północ.

Skradziony kilka godzin wcześniej samochód marki BMW został odnaleziony dzięki sprawnie przeprowadzonej pracy operacyjnej, której punktem wyjścia były informacje przekazane przez właściciela pojazdu. Śledczy działający na podstawie tych danych dotarli do posesji na warszawskiej Białołęce, gdzie zaskoczyli właścicieli nieruchomości. W garażu tej posesji znaleźli i zabezpieczyli skradziony wcześniej samochód.

Zatrzymane w związku z wyjaśnieniem okoliczności sprawy małżeństwo zostało następnie przetransportowane do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, gdzie kontynuowano czynności związane z tym przypadkiem. Po spędzeniu nocy w areszcie, zarówno mężczyzna, jak i kobieta usłyszeli formalne zarzuty paserstwa. W wyniku decyzji Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota, obydwoje zostali objęci policyjnym dozorem. Wobec nich może zostać wymierzona kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota sprawuje nadzór nad postępowaniem w tej sprawie.