Wypadek drogowy spowodowany przez pijanego nieletniego kierowcę w Wyszkowie

Wypadek drogowy spowodowany przez pijanego nieletniego kierowcę w Wyszkowie

Niechlubnym wydarzeniem, które niestety miało miejsce na polskich drogach 19-go sierpnia, był tragiczny wypadek samochodowy w Kamieńczyku na Mazowszu. Do zdarzenia doszło, gdy młody kierujący pojazdem marki Honda, utracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo przy drodze. Zatrważające jest to, że za kierownicą znajdował się pijany siedemnastolatek, a na pokładzie z nim podróżowały jeszcze dwie osoby.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia początkowo ustalili, że nieletni kierowca Hondy nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, co doprowadziło do utraty kontroli nad pojazdem i jego wypadnięcia z jezdni. Jednak już przy pierwszym kontakcie z kierowcą, mundurowi zorientowali się, że jest on pod wpływem alkoholu. Dodatkowo, jak się okazało, młody człowiek nie miał prawa jazdy.

Badanie alkomatem potwierdziło obecność alkoholu we krwi nie tylko 17-letniego kierowcy, ale także jego pasażerów – 18-letniego mężczyzny i 16-letniej dziewczyny. Cała trójka została przewieziona do szpitala z powodu odniesionych obrażeń.

Niedługo po tym dramatycznym zdarzeniu, w internecie pojawiło się nagranie ukazujące moment wypadku. Filmik wprowadził wiele kontrowersji i wywołał szok społeczności internetowej ze względu na brak odpowiedzialności i powagi sytuacji u młodych ludzi uwiecznionych na nagraniu.