Niepokojące postępowanie 13-letniej dziewczynki: okrutne traktowanie psa

Niepokojące postępowanie 13-letniej dziewczynki: okrutne traktowanie psa

Wstrząsająca sytuacja z udziałem 13-letniej dziewczyny, która na oczach swoich znajomych znęcała się nad swoim psem. Stosowała ona przemoc fizyczną, uderzając zwierzę po głowie i szyi i twierdząc, że zwierzę do tego „przywykło”. Dodatkowo, filmowała swoje okrutne czyny używając telefonu komórkowego i rozpowszechniała te niewyobrażalne sceny wśród swoich kolegów. Cała dokumentacja sprawy została przekazana do sądu rodzinnego i dla nieletnich, który będzie miał do podjęcia decyzję o przyszłości tej nieodpowiedzialnej nastolatki.

Policja z wydziału profilaktyki społecznej nieletnich i patologii na Woli została powiadomiona o sytuacji, w której 13-latka nieludzko traktowała swojego psa. Według informacji przekazanych przez nadkomisarz Martę Sulowską z policji na Woli, dziewczyna wielokrotnie biła psa po głowie i szyi, twierdząc, że jest do tego „przyzwyczajony”. Również utrzymywała psa bez dostępu do jedzenia i wody.

Po otrzymaniu informacji o tym naruszeniu praw zwierząt, funkcjonariusze natychmiast podjęli działania. Złożyli formalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i natychmiast upewnili się, że pies został odebrany dziewczynce. Pracownik fundacji pod opieką policji zabrał zwierzę do schroniska. Ustalono również, że pies nie posiadał nawet książeczki szczepień.

Gdy zbiorczo zgromadzono dowody na winę dziewczyny, została ona przesłuchana, a jej czyn określono jako karalny według art. 35 ust. 1 Ustawy o Ochronie Zwierząt, tj. znęcanie się nad psem. Całość dowodów w sprawie została następnie przekazana do sądu rodzinnego i dla nieletnich – poinformowała nadkomisarz Marta Sulowska.