Wielokrotnie karany recydywista zatrzymany pod zarzutem brutalnego morderstwa na Woli

Wielokrotnie karany recydywista zatrzymany pod zarzutem brutalnego morderstwa na Woli

W wyniku aktywnych działań poszukiwawczych przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z dzielnicowej jednostki policji na Woli, w ręce stróżów prawa trafił mężczyzna podejrzewany o najgorsze z przestępstw – morderstwo. Zgodnie z wstępnymi ustaleniami, podejrzany spędzał czas w towarzystwie ofiary, przy spożywaniu alkoholu. W momencie, gdy między nimi doszło do konfliktu, sprawca zaatakował pokrzywdzonego brutalnie uderzając go wielokrotnie szklaną butelką oraz drewnianym karniszem. Ponadto ofiarę kopano po całym ciele. Takie działania sprawcy spowodowały poważne obrażenia ciała pokrzywdzonego, które ostatecznie doprowadziły do jego śmierci. Po zdarzeniu agresor uciekł z miejsca zbrodni. Podejrzanemu postawiono zarzut zabójstwa w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola, a sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Na początku dnia 14 lutego bieżącego roku, funkcjonariusze z Woli otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który został brutalnie pobity w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy. Na miejscu zdarzenia policjanci odnaleźli ciało ofiary, które nosiło ślady wielu obrażeń. Wezwane tam ekipy medyczne potwierdziły zgon pokrzywdzonego. Według wstępnych ustaleń, do mieszkania ofiary przybył znany mu mężczyzna. Obaj spożywali alkohol i w pewnym momencie doszło między nimi do bójki. Sprawca zaatakował pokrzywdzonego uderzając go wielokrotnie szklaną butelką oraz drewnianym karniszem, a także kopiąc po całym ciele. Te czyny doprowadziły do poważnych obrażeń ciała ofiary, które okazały się śmiertelne. Po zakończonym ataku sprawca natychmiast zbiegł z miejsca zbrodni.

Po zdobyciu pierwszych informacji o okolicznościach tragicznego incydentu, służby śledcze oraz prewencyjne rozpoczęły intensywne działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Wezwano również przewodnika ze służbowym psem oraz dodatkowe siły z oddziału prewencji Warszawy. Wykorzystując monitoring, udało się ustalić rysopis sprawcy. Przesłuchano świadków, a dzielnicowi prowadzili działania operacyjne na swoich obszarach. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny w obecności prokuratora i biegłego lekarza oraz zabezpieczono ślady mogące mieć znaczenie dla śledztwa.

W międzyczasie poszukiwanie sprawcy trwało nieprzerwanie. Kilka godzin po zdarzeniu mężczyzna odpowiadający rysopisowi z monitoringu został zatrzymany przez dzielnicowych z Woli. Po skontrolowaniu danych w policyjnych bazach okazało się, że podejrzany był wielokrotnie karany za różne przestępstwa i w przeszłości odbywał karę więzienia. Co więcej, w grudniu poprzedniego roku wyszedł na wolność po ponad rocznym pobycie za kratami za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu będąc już uprzednio skazanym w warunkach recydywy.

Śledztwo zgromadziło solidny materiał dowodowy. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola podejrzany usłyszał zarzut zabójstwa. Sąd na wniosek prokuratury podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat więzienia lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.