Wielkie biegowe wydarzenia w Warszawie: X "Bieg przez Most" i "Onkobieg"

Wielkie biegowe wydarzenia w Warszawie: X "Bieg przez Most" i "Onkobieg"

Sportowy kalendarz Warszawy został rozszerzony o dwie imprezy biegowe, które odbędą się w niedzielę 10 września. Pierwszym z nich jest dziesiąta edycja „Biegu przez Most”, podczas której na pewien czas zostanie zamknięty most Marii Skłodowskiej-Curie oraz kilka ulic Tarchomina. Drugim jest „Onkobieg” na Ursynowie.

Zawody „Bieg przez Most” otwierają cykl Białołęckiej Triady Biegowej. Zgłoszenia nadesłało około tysiąc uczestników, którzy będą mieli do dyspozycji maksymalnie 90 minut na ukończenie trasy. Najmłodsi mieszkańcy stolicy będą mieli do pokonania dystanse od 300 do 900 metrów, podzielone według trzech grup wiekowych. Początek i koniec trasy zaplanowano przed Galerią Północną. W czasie rywalizacji dodatkowo zamknięte będą również ulice dojazdowe oraz wyjazdy z osiedli znajdujących się bezpośrednio na trasie.

Urząd Miasta przekazał informacje, że podczas tych zawodów każdy przebiegnięty kilometr oraz każde okrążenie zostaną przeliczone na konkretne kwoty pieniężne. W ten sposób „Onkobieg” przyczynia się do wsparcia pacjentów onkologicznych oraz promuje zdrowotną profilaktykę.

Celem akcji jest zgromadzenie funduszy, które zostaną przeznaczone na zakup protez dla osób, które straciły kończyny z powodu choroby nowotworowej, opiekę psychologiczną i nierefundowane zabiegi i środki lecznicze. W wydarzeniu weźmie udział 2 tysiące biegaczy.

Całość trasy biegu wynosi 1450 metrów i prowadzi przez teren Narodowego Instytutu Onkologii, gdzie znajduje się miasteczko biegowe, a także ulicę Roentgena – między ulicą Pileckiego a rondem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianach w kursowaniu niektórych linii autobusowych. Podczas trwania wydarzeń autobusy linii 179, 209, 715 i 737 zostaną przekierowane na objazdy. Autobusy linii 179 będą jeździły ulicą Pileckiego w kierunku Ursynowa Północnego, natomiast pojazdy z linii 209, 715 i 737 (tylko w kierunku Ursynowa Południowego i Północnego) zostaną przekierowane na Puławską i Romera.