Weekend w Warszawie – co warto odwiedzić?

Weekend w Warszawie – co warto odwiedzić?

Warszawa jak i inne europejskie stolice ma nam sporo do zaoferowania. Z pewnością więcej niż by dało się zwiedzić w jeden weekend, tym niemniej warto wybrać się choć na te kilka dni, by obejrzeć sztandarowe miejsca.

  1. Dojazd do stolicy
  2. Gdzie wybrać miejsce noclegowe?
  3. Co w pierwszej kolejności zwiedzić?

Dojazd do stolicy

Usytuowanie Warszawy jest w każdej mierze pozytywne, również jeśli chodzi o dojazd ze wszystkich części Polski i nie tylko. Pociągiem lub samolotem będzie nam najwygodniej i najbezpieczniej, a na miejscu zawsze możemy wynająć na kilka dni samochód. Wypożyczalnia samochodów Warszawa ComfortCar to miejsce, które warto odwiedzić z wielu powodów: posiadają samochody różnej wielkości, o standardach do wyboru spośród liftback, sedan oraz kombi, począwszy od małych samochodów w cenie od 59 złotych za dobę, skończywszy na samochodach 7-osobowych w cenie od 149 złotych za dobę. Wynajem samochodów w Warszawie to także możliwość wypożyczenia aut luksusowych. Ten jeden raz możemy zaszaleć. Na pewno będzie nam dzięki temu łatwiej, niż zwiedzając korzystając z komunikacji miejskiej. Jeśli zaś wybierzemy się do Warszawy własnym autem i zdarzy się nam mała kraksa, to samochód zastępczy z OC sprawcy również możemy załatwić, i to w 2 minuty.

Gdzie wybrać miejsce noclegowe?

W Warszawie na szczęście dla nas jest duży wybór oferty hoteli i hosteli. Jeśli nastawiamy się na zwiedzanie warto wybrać bazę noclegową w samym śródmieściu, oczywiście tym samym licząc się z wyższą ceną za nocleg. Jeśli chcielibyśmy zamieszkać w zabytkowym hotelu, wybierzmy H15 Boutique Hotel, znajdujący się w samym centrum Warszawy, w miejscu, gdzie kiedyś mieściła się ambasada radziecka. Jeżeli jednak interesuje nas hotel nowoczesny, nie można nie wspomnieć o InterContinental Warszawa, mieszczący się w samym sercu miasta, 500 metrów od dworca kolejowego Warszawa Centralna. Oczywiście znajdziemy w Warszawie również tańsze miejsca noclegowe, jak choćby Hostel Stara Praga Południe. Znajduje się nieco dalej od centrum, ale przecież korzystając z wynajętego auta, odległość nie stanowi problemu.

Co w pierwszej kolejności zwiedzić?

Najbardziej charakterystyczne miejsce w Warszawie to Pałac Kultury i Nauki. Jednym się podoba, innym nieco mniej, ale jedno jest pewne – widok z 30 piętra punktu widokowego jest zachwycający. Pokazuje nam Warszawę w całej okazałości, zarówno podczas dnia, jak i po zmroku. Najpopularniejszym miejscem w Warszawie jest Park Łazienkowski. Jeśli tylko będziemy w stolicy przy ładnej pogodzie, warto wybrać się tu na spacer. Zahaczymy o pomnik Fryderyka Chopina, Starą Oranżerię, Amfiteatr lub Pałac na Wyspie, a towarzyszyć nam będą przepiękne pawie. Chcąc zakupić pamiątki dla rodziny zawitajmy na Krakowskie Przedmieście oraz Nowy Świat. Będąc w Warszawie w weekend te ulice dla ruchu są zamknięte, spaceruje się idealnie, mając możliwość odwiedzenia sklepów, restauracji a także zobaczenia Pałacu Prezydenckiego. Nie zapominajmy o warszawskiej starówce. Mimo, że nie jest to starówka tak piękna, jak w Poznaniu, czy Gdańsku, warto ją zobaczyć, by mieć choć odniesienie. Na spacer wybierzmy się też na Bulwary Wiślane, tak chętnie odwiedzane przez warszawiaków.

Stolicę mamy piękną, z pewnością więc powrócimy tu raz jeszcze, by zobaczyć Port Czerniakowski oraz najpiękniejszy w Europie ogród dachowy na BUW Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.

Jeden komentarz o “Weekend w Warszawie – co warto odwiedzić?

  1. Polecam szukać atrakcji na własną rękę – w każdym barze, na każdym rogu może czaić się coś ciekawego

Comments are closed.