Weekend pełen rodzinnych atrakcji w Warszawie: od pikników, przez edukacyjne warsztaty, do ekologicznej wymiany

Weekend pełen rodzinnych atrakcji w Warszawie: od pikników, przez edukacyjne warsztaty, do ekologicznej wymiany

W nadchodzący weekend mieszkańcy stolicy mogą liczyć na różnorodne wydarzenia. Dwie imprezy rodzinne oraz pierwsza tegoroczna edycja akcji Ekopoukładani mają przyciągnąć warszawiaków swoją atrakcyjnością. Organizatorzy przygotowali wiele interesujących punktów programu.

11 maja, pomiędzy godziną 11:00 a 14:00, w warszawskim ogrodzie zoologicznym odbędzie się piknik zorganizowany w ramach kampanii „ZOOstaw, NIE porywaj!” poświęconej kwestii porwań młodych zwierząt. Przy Hipopotamiarni uczestnicy będą mogli skorzystać z mnóstwa atrakcji i wziąć udział w konkursach z nagrodami. Ciekawe atrakcje obejmować będą naukę rozpoznawania młodych ptaków i dzikich ssaków, tworzenie ekozwierzaka, możliwość bliższego przyjrzenia się samochodowi Ekopatrolu, czy wykonanie przypinki z bohaterami kampanii – kosem Warsem i sarenką Sawą. Ponadto na miejscu będzie dostępny ptasi kącik edukacyjny, a pracownicy Ptasiego Azylu zaprezentują, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy ptakom. Dla uczestnictwa w wydarzeniu konieczne jest posiadanie ważnego biletu do zoo.

Drugie rodzinnie wydarzenie, organizowane przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, rozpocznie w niedzielę konkurs Warszawa w kwiatach. Piknik ogrodniczy na Polu Mokotowskim (przy głównej alei na wysokości Biblioteki Narodowej) trwać będzie od godziny 12:00 do 16:00. Uczestnicy będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę o pielęgnacji roślin, podzielić się doświadczeniami z innymi miłośnikami ogrodnictwa czy znaleźć inspiracje na tegoroczne uprawy. Na miejscu zaplanowano stoiska z warsztatami, poradami ogrodniczymi, a także specjaliści z dziedziny uprawy i pielęgnacji roślin. Wstęp na piknik jest bezpłatny, a zapisy na warsztaty odbywające się w godzinach 12:00-16:00 będą prowadzone na miejscu.

Jednocześnie w sobotę odbędzie się pierwsza edycja tego roku akcji Ekopoukładani. Celem akcji jest wymiana elektroodpadów i baterii na sadzonki roślin. Każde przyniesione urządzenie elektroniczne będzie przeliczane na kupony, które następnie można wymienić na sadzonki. Wszystko zostanie przeliczone według specjalnej tabeli dostępnej na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa19115.pl. Wydarzenie odbędzie się na terenie Urzędu Dzielnicy Białołęka (ul. Modlińska 197) w godzinach 9:00-15:00.