Warszawiacy otrzymali alert RCB

Warszawiacy otrzymali alert RCB

Kiedy w naszym pobliżu pojawia się jakieś zagrożenie, trzeba mieć na uwadze, że prędzej lub później pojawi się alert RCB. W ostatnich godzinach przekonać się o tym mogli mieszkańcy Warszawy.

O co chodzi?

Gdyby ktoś nie znał szczegółów, z wiadomości wynika, że należy spodziewać się silnego wiatru i deszczu. Ostrzeżenie dotyczy tej nocy, czyli z piątku na sobotę. Wskazane jest zabezpieczenie mienia i nieopuszczanie miejsca zamieszkania. Można jeszcze dodać, że przerwy w dostawie prądu to problem, którego jak najbardziej nie wolno wykluczyć.

Silny wiatr i deszcz to problemy, o których słyszy się stosunkowo często. Oczywiście nie zawsze jednak możemy mówić o potencjalnym zagrożeniu. Niektórzy mogą stwierdzić, że informowanie o zbliżaniu się wiatru czy deszczu to przesada, ale nic podobnego. Mowa o zagrożeniach, w przypadku których należy liczyć się z szybką zmianą sytuacji. Krótko mówiąc, jeśli nie będziemy w bezpiecznym miejscu, możemy nie być w stanie zareagować. Prędkość wiatru w porywach ma wynosić 75 km/h – tak przedstawia się prognoza IMGW.

Więcej informacji o życiu w stolicy przeczytasz na warszawainfo.pl.