W Warszawie pojawił się specjalny autobus

W Warszawie pojawił się specjalny autobus

Na ulicach Warszawy można zetknąć się z autobusem specjalnej linii MPP. Linia MPP oznacza nic innego jak Mobilny Punkt Poradnictwa.

Na co można liczyć?

Zacznijmy od tego, że linia dedykowana jest osobom, które znajdują się w kryzysie bezdomności. Takich osób nie brakuje i co niezwykle istotne, są to ludzie, przed którymi bardzo trudne miesiące.

Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że w pojeździe znajdziemy nie tylko ciepłą herbatę czy kanapki. Możemy mówić o szeroko rozumianym wsparciu – potrzebujący mogą skorzystać ze wsparcia specjalistów z organizacji pozarządowych. Wsparcie może mieć różnego rodzaju charakter – jednym razem wszystko sprowadzi się do rozmowy, a innym potrzeba pomocy w zakresie załatwienia spraw urzędowych (rzecz jasna możliwości jest więcej). Dobrze także wiedzieć, że za pomoc odpowiadają streetworkerzy. Można też powiedzieć, że są to osoby, które mają zachęcać do wprowadzenia życiowych zmian.

Jakby nie patrzeć, pomysł wygląda na trafiony. Niemniej jednak nie zapominajmy o tym, że kluczowa jest praktyka. Ponadto na widoczne efekty (jeśli oczywiście wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem) przyjdzie nam raczej trochę poczekać.