W trosce o bezpieczeństwo podczas zimy: Policjanci z Piaseczna monitorują stan lodu na zbiornikach wodnych

W trosce o bezpieczeństwo podczas zimy: Policjanci z Piaseczna monitorują stan lodu na zbiornikach wodnych

Za oknami panują mroźne temperatury, a zima w pełni. Z tego powodu, funkcjonariusze Policji z Piaseczna przypominają o niebezpieczeństwach, jakie niesie za sobą zabawa na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Wykonują oni regularne kontrole stanu lodu, jednocześnie ostrzegając przed ryzykiem wejścia na lód osób spacerujących czy amatorów wędkowania. Pragną uświadomić lokalnej społeczności, że niskie temperatury nie są jednoznaczne z bezpieczeństwem i zdolnością wykorzystania powierzchni lodu jako sztucznego lodowiska. Warunki atmosferyczne powodują ciągłe zmiany struktury lodu, a jego odporność maleje w miarę wzrostu temperatury powietrza.

Na dołączonym do artykułu zdjęciu można zobaczyć policyjnego stróża prawa w mundurze, który uważnie obserwuje stan zamarzniętego zbiornika wodnego. Niezależnie od pogody i niskich temperatur, policjanci z Piaseczna starają się zapewnić lokalnym mieszkańcom bezpieczeństwo, kontrolując stan zamarzniętych zbiorników wodnych oraz przypominając o potencjalnym zagrożeniu związanym z wejściem na lód. Nie ma bowiem takiej grubości lodu, która gwarantowałaby absolutne bezpieczeństwo.

Podczas trwających ferii zimowych dzieci chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu, dlatego warto rozmawiać z nimi o ryzyku, jakie wiąże się z zabawą na zamarzniętych jeziorach czy rzekach. Jako rodzice, powinniśmy również kontrolować miejsca, w których nasze pociechy bawią się podczas ferii.