W listopadzie Rezydencje Królewskie zapraszają na darmowe zwiedzanie

W listopadzie Rezydencje Królewskie zapraszają na darmowe zwiedzanie

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego po raz kolejny zachęcało placówki do udziału w akcji. Do wydarzenia przystąpiły Rezydencje Królewskie. W listopadzie będzie można bezpłatnie zwiedzić Zamek Królewski i Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Udostępniony zostanie także Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Osiem lokalizacji do zwiedzania

Darmowy listopad zapowiada się bardzo ciekawie w Warszawie. Rezydencje Królewskie udostępniają do zwiedzania aż osiem lokalizacji. Wśród nich znajdują się między innymi trzy muzea. Ogromną atrakcję będzie stanowiła możliwość zwiedzenia apartamentów króla Stanisława Augusta. Większość wystaw tymczasowych również została udostępniona do zwiedzania. Wśród nich np. wystawa o Chopinie i Stanisławie Lorentzie.

Odwiedź Łazienki Królewskie

W ramach darmowego zwiedzania można wybrać się na spacer do Łazienek Królewskich, które mają sporo do zaoferowania. Przede wszystkim warto obejrzeć pałac na wyspie. Z kolei w Starej Oranżerii można rzeźby z gipsowymi kopiami starożytnych rzeźb, Galerię Rzeźny Polskiej, a także Teatr Królewski z XVIII wieku. Zwiedzający będą mogli obejrzeć także Pałac Myślewicki z pracami Jana Bogumiła Plerscha. Ostatnią atrakcją w Łazienkach Królewskich są Stajnie Kubickiego z dwoma stałymi wystawami.

Bezpłatne wejściówki czekają

Korzystanie z darmowych atrakcji muzeów i Łazienek Królewskich jest możliwe pod warunkiem, że pobierzemy wcześniej bezpłatnych wejściówek. Można je pobrać w kasie muzeum. Szkoły i inne grupy zorganizowane mogą ponadto liczyć na bezpłatne warsztaty edukacyjne.