Utrudnienia w ruchu metra z powodu pozostawionego bagażu

Utrudnienia w ruchu metra z powodu pozostawionego bagażu

W dniu 24.08 na stacji metra Młociny doszło do chwilowych zakłóceń w funkcjonowaniu pierwszej linii metra, które były spowodowane przez pozostawiony bagaż. W czasie trwania akcji służb bezpieczeństwa, trzy stacje metra położone w północnej części miasta zostały tymczasowo zamknięte dla podróżnych.

Zamknięciem objęte były stacje: Stare Bielany, Wawrzyszew oraz Młociny. Ze względu na przerwę w funkcjonowaniu wyżej wymienionych stacji na odcinku Młociny – Słodowiec, uruchomiona została zastępcza linia autobusowa. Jej trasa biegła od stacji Metro Młociny przez ulice: Kasprowicza, Sacharowa, Marymoncka, Słowackiego, Żeromskiego, a kończyła się na stacji Metro Słodowiec. Autobusy zastępcze kursowały tam i z powrotem.

Rzeczniczka Metra Warszawskiego, Anna Bartoń, w rozmowie dla TVN Warszawa podkreśliła, że nie da się dokładnie określić jak długo potrwają utrudnienia. Ostatecznie normalny ruch na linii pierwszego metra udało się przywrócić tuż po godzinie 13.

Pomimo nasilonych apeli ze strony policji, nadal zdarza się wiele przypadków pozostawiania w metrze różnego rodzaju bagaży czy reklamówek. Tego typu nieuwaga ze strony pasażerów wielokrotnie sprowadza konieczność interwencji służb specjalistycznych i skutkuje zakłóceniami w funkcjonowaniu metra. Wpływa to nie tylko na generowanie dodatkowych kosztów ale przede wszystkim utrudnia dojazd innym podróżnym.