Trzej mężczyźni odpowiedzialni za wyłudzenie 52 500zł od starszej pani zostały aresztowani

Trzej mężczyźni odpowiedzialni za wyłudzenie 52 500zł od starszej pani zostały aresztowani

W Otwocku, detektywi z miejscowej komendy policji zlokalizowali i aresztowali trzech oszustów, w wieku 17, 20 i 25 lat. Mężczyźni są podejrzewani o przemyślane oszustwo, które miało miejsce w Józefowie, gdzie ofiarą stała się starsza kobieta. Z jej domu wyłudzili ponad 52 500 zł. Podejrzani zostali postawieni przed sądem, gdzie usłyszeli zarzuty zgodnie z art. 286 kodeksu karnego, grozi im za to kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, wszyscy zostali umieszczeni w areszcie na okres trzech miesięcy.

Oszustwo miało miejsce pod koniec stycznia na terenie Józefowa. Przestępcy użyli znanej metody „na wnuczka”, wykorzystując naiwność starszej pani. Udając jej wnuka, powiedzieli, że byli zaangażowani w wypadek samochodowy i potrzebują pieniędzy na kaucję, aby uniknąć więzienia. Kobieta uwierzyła w ich historię i przekazała wszystkie swoje oszczędności, gotówkę w różnych walutach oraz swoją biżuterię. Łączna wartość wyłudzonych przedmiotów wyniosła ponad 52 500 zł.

Po zgłoszeniu zdarzenia, detektywi natychmiast rozpoczęli śledztwo. Na początku skupiali się na dogłębnej analizie całego incydentu, szukając wszelkich możliwych śladów, które mogli zostawić przestępcy – zarówno materialnych, jak i cyfrowych. Dzięki intensywnym działaniom operacyjnym, udało im się namierzyć pierwszego z oszustów – 25-letniego obywatela Azerbejdżanu, który pełnił rolę kuriera dokonującego przekazania pieniędzy. Detektywi zatrzymali go w Warszawie pod zarzutem oszustwa. Mimo to, mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Praca detektywów nad sprawą trwała i zaowocowała ustaleniem tożsamości dwóch pozostałych wspólników. Operacyjne działania doprowadziły policję do Krakowa, gdzie zlokalizowano i aresztowano dwóch mężczyzn w wieku 20 i 17 lat. Podczas przeszukania ich hotelowego pokoju znaleziono i zabezpieczono 1 800 zł gotówki oraz telefony komórkowe, które mogły służyć do przeprowadzenia oszustwa.

Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa, jednak żaden z nich nie przyznał się do winy. Wszystkim grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Otwocku, nadzorujący sprawę, wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie najbardziej rygorystycznego środka zapobiegawczego – tymczasowego aresztowania. Sąd zaakceptował ten wniosek i wszyscy trzej mężczyźni zostali umieszczeni w areszcie na okres trzech miesięcy.