Tragiczne zdarzenie na drodze krajowej nr 12 – śmiertelne potrącenie pieszych

Tragiczne zdarzenie na drodze krajowej nr 12 – śmiertelne potrącenie pieszych

Do makabrycznej tragedii doszło na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Załazy. Pasażer busa poniósł śmierć na miejscu, kiedy po zderzeniu z sarną wyszedł na jezdnię, aby ocenić zaistniałą sytuację. Informacje o tym tragicznym incydencie przekazała Malwina Wlazło, która jest członkiem zespołu prasowego policji mazowieckiej.

Zeznania dyżurnego z Punktu Informacji Drogowej GDDKiA potwierdziły, że zdarzenie miało miejsce krótko po godzinie 6. Śmiertelne potrącenie pieszego przez samochód osobowy nastąpiło na odcinku między Zwoleniem a Puławami.

Szczegółowo opisując to nieszczęśliwe wydarzenie, rzeczniczka policji powiedziała, że kierowca busa nie był w stanie uniknąć sarny, która nagle wtargnęła na jezdnię. Następnie jeden z pasażerów pojazdu postanowił opuścić bezpieczną przestrzeń busa i wyjść na drogę, co skutkowało jego tragicznym potrąceniem przez nadjeżdżający samochód osobowy marki VW Passat.

W wyniku tego wypadku zginął 46-letni mieszkaniec powiatu radomskiego. 57-letni kierowca volkswagena, który jest mieszkańcem powiatu zwoleńskiego, nie był pod wpływem alkoholu. Obecnie na miejscu tragedii pracują funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratora i obowiązuje tam ruch wahadłowy.