Szybka interwencja policjantów z Mokotowa doprowadziła do zatrzymania podejrzanego o morderstwo 81-letniej kobiety

Szybka interwencja policjantów z Mokotowa doprowadziła do zatrzymania podejrzanego o morderstwo 81-letniej kobiety

Służby policyjne z dzielnicy Mokotów w Warszawie, po otrzymaniu zgłoszenia, w rekordowym czasie – zaledwie kilka godzin, były w stanie zidentyfikować oraz aresztować osobę podejrzaną o dokonanie morderstwa na 81-letniej kobiecie. Wkrótce podejrzany zostanie przesłuchany w Prokuraturze, gdzie odbędą się kolejne czynności procesowe.

Wczoraj, w porannych godzinach, funkcjonariusze z Mokotowa otrzymali informację od syna nieodzywającej się 81-letniej kobiety. Zgłaszający był zaniepokojony brakiem kontaktu ze swoją matką, która miała się znajdować w swoim domu. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod podany adres. Dom, położony na parterze budynku, był zamknięty. Policjanci dostali się do środka przez uchylone okno i tam natrafili na ciało staruszki. Na zwłokach widoczne były ślady obrażeń.

Akcją na miejscu zdarzenia kierował prokurator. Służby policyjne – zarówno prewencyjne jak i kryminalne, wspomagane przez techników kryminalistycznych – przeprowadziły szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyły dowody.

Dzięki zebranym dowodom oraz wynikom działań operacyjnych, udało się szybko wskazać i aresztować mężczyznę, który podejrzewany jest o związek z tym brutalnym zabójstwem.

W najbliższym czasie podejrzany zostanie przedstawiony do przesłuchania w Prokuraturze, gdzie zostaną podjęte dalsze kroki prawne. Śledztwo w sprawie tego morderstwa prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa – Mokotów.