Sylwester w Warszawie

Sylwester w Warszawie

Nowy Rok i impreza Sylwestrowa to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych wydarzeń w całym roku. Niestety w tym roku w Warszawie nie zorganizowano żadnej imprezy miejskiej. Nic jednak nie stało na przeszkodzie, aby mieszkańcy sami zorganizowali sobie wspólne świętowanie.

Kolejny rok bez wspólnej imprezy

W Warszawie po raz kolejny nie odbędzie się miejska impreza sylwestrowa. W zeszłych latach powodem była pandemia, a w tym roku decyzja o rezygnacji została podjęta z powodu cięć wydatków. Ratusz tłumaczy, że decyzja została podjęta ze względu na trudną sytuację finansową miasta oraz rosnące ceny. Mieszkańcy Warszawy są podzieleni co do tego, czy miasto powinno organizować takie imprezy. Niektórzy uważają, że powinno, inni z kolei są przeciwni takiemu wydatkowi. W wielu dużych polskich miastach również nie odbędą się sylwestrowe imprezy z powodów finansowych. W Niemczech również nie ma takich imprez, a nawet w Berlinie gdzie zwykle wita się Nowy Rok na wielkiej imprezie przy Bramie Brandenburskiej, w tym roku odbędzie się mniejsze wydarzenie z ograniczoną liczbą biletów.

Wspólne świętowanie mieszkańców

Ludzie sami postanowili wyjść na miasto i wspólnie świata†ować. Nie zabrakło wspólnych śpiewów, uroczystego picia szampana oraz zabaw do białego rana. To jedyna w roku taka okazja, aby wyjść do ludzi i wspólnie przywitać nowy rok. Jak się okazało, w wielu innych miastach mieszkańcy wpadli na podobny pomysł.