Skuteczny zespół "Kobra" zatrzymuje 43-letniego przestępcę – relacja z akcji

Skuteczny zespół "Kobra" zatrzymuje 43-letniego przestępcę – relacja z akcji

Aktywna i precyzyjna kolaboracja policji katowickiej, szybkie działanie w odpowiedzi na informacje operacyjne oraz ostateczne ujęcie podejrzanego. „Kobra”, elitarna grupa policyjna, po raz kolejny pokazała swoją skuteczność. Wpadł w ich sidła 43-letni mężczyzna, któremu postawiono zarzuty kradzieży przez włamanie do samochodu Audi A7 oraz posiadania narkotyków. Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe podjęła decyzję o objęciu go nadzorem policyjnym.

Policjanci z „Kobry”, natychmiast po otrzymaniu informacji operacyjnej dotyczącej osoby interesującej ich, mieszkańca Grudziądza widzianego na ulicach Warszawy w samochodzie marki BMW, podjęli szybką akcję i zatrzymali go na jednym z parkingów.

Według ustaleń funkcjonariuszy, opartych na kompleksowych czynnościach operacyjnych, weryfikacjach i współpracy z policją katowicką, 42-latek dokonał kradzieży samochodu Audi A7 o wartości 200 tysięcy złotych z terenu Warszawy Wawer. Podczas prowadzenia działalności na terenie województwa pomorskiego, stróże prawa z Kielc zabezpieczyli części karoserii, silnika i wyposażenia wnętrza tego auta.

W trakcie przeszukania BMW, funkcjonariusze „Kobry” zabezpieczyli różne przedmioty: krótkofalówki, urządzenia do śledzenia sygnału GPS, elektroniczne narzędzie do grawerowania metalu, łom, szwedzkie dokumenty tożsamości, fragmenty blachy z naniesionymi numerami VIN, gotówkę oraz porcję narkotyku o nazwie mefedron. Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi.

Zgromadzone dowody były podstawą do sformułowania zarzutów dla 42-latka dotyczących kradzieży samochodu Audi A7 oraz posiadania narkotyków. Zabezpieczone przedmioty zostaną poddane analizie biegłych. Policja przekazała sprawę do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe, która postanowiła nałożyć na podejrzanego dozór policyjny.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe nadzoruje dalsze prowadzenie sprawy.