Skuteczne działania policyjnej grupy Skorpion kończą się aresztowaniem dwóch mężczyzn

Skuteczne działania policyjnej grupy Skorpion kończą się aresztowaniem dwóch mężczyzn

Policjanci z grupy Skorpion, specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości samochodowej, doprowadzili do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 35 i 36 lat. Obaj zostali oskarżeni o paserstwo i używanie tablic rejestracyjnych, które nie zostały przypisane do właściwego pojazdu. Efektywne działania policji odbyły się na terenie powiatu wołomińskiego, z udziałem funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Przy ich pomocy, śledczy odzyskali skradziony w Niemczech samochód marki Toyota, zanim prawowity właściciel zdążył zauważyć, że go nie ma. Zatrzymani mężczyźni zostali postawieni pod dozór Policji na polecenie prokuratora nadzorującego sprawę, a grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa rozpoczęła się, gdy policjanci z grupy Skorpion dotarli do informacji o skradzionym w Niemczech aucie Toyoty, który miał trafić do powiatu wołomińskiego. Dzięki dodatkowym ustaleniom operacyjnym udało im się określić konkretny adres, przy którym pojazd miał być przechowywany. Policjanci, współpracując z kryminalnymi z Wołomina, zaplanowali swoje dalsze działania.

Około godziny 18.30 na wskazaną posesję wjechał poszukiwany samochód, z którego wysiedli dwaj mężczyźni. Na widok funkcjonariuszy obaj próbowali uciec, ale policjanci byli na to przygotowani i szybko ich obezwładnili. Obydwaj mężczyźni byli mieszkańcami powiatu wołomińskiego.

Po zatrzymaniu mężczyzn, policjanci dokonali przeszukania skradzionego pojazdu, gdzie odnaleźli dokumenty możliwe do przypisania prawdziwemu właścicielowi. Zatrzymani 35- i 36-latkowie zostali następnie przewiezieni do aresztu w Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie, a samochód po oględzinach trafił na policyjny parking. Okazało się, że właściciel pojazdu nie był nawet świadomy faktu, że jego auto zostało skradzione.

Dalsze postępowanie prowadzone było przez policjantów z Komisariatu Policji w Tłuszczu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wołominie. Tam też przeprowadzone zostały przesłuchania zatrzymanych mężczyzn. Obaj usłyszeli zarzuty paserstwa oraz używania tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do pojazdu. W efekcie, na polecenie prokuratora, zostali objęci dozorem policyjnym, za co grozić im może do 5 lat pozbawienia wolności.