Policja zatrzymała rosyjskiego obywatela za kradzieże z włamaniem w centrum Warszawy

Policja zatrzymała rosyjskiego obywatela za kradzieże z włamaniem w centrum Warszawy

Rosyjski obywatel, podejrzany o serię włamań do sklepów, został aresztowany przez funkcjonariuszy śródmiejskiego Wydziału ds. Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Mężczyzna odpowiadać będzie za dwie kradzieże z włamaniem, podczas których zdobył różne dobra, w tym gotówkę. Część ze skradzionych przedmiotów później zniszczył, inne zaś porzucił. Całkowita wartość strat wynikających z jego działań przekroczyła 17 000 złotych. Tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy to pierwsza kara, jaką nałożono na 27-letniego mężczyznę. Również deportacja jest brana pod uwagę.

Po zamknięciu galerii handlowej w centrum miasta, 27-latek włamał się do dwóch sklepów. W każdym z nich przełamał szklane drzwi wejściowe, po czym doszedł do tajemnic sklepu – kasetki z gotówką, telefonu komórkowego oraz dwóch terminali płatniczych.

W trakcie rabunku, mężczyzna spowodował dodatkowe zniszczenia. Uszkodzone zostały drukarka, terminal dotykowy oraz reklama sklepu. Uciekając z miejsca przestępstwa, 27-latek pozbył się pustej już kasetki i telefonu komórkowego. Właściciele sklepów szacują swoje straty na ponad 17 000 złotych.

Zatrzymany obywatel Rosji został zidentyfikowany jako osoba przebywająca w Polsce nielegalnie. W tej sytuacji, deportacja wydaje się nieunikniona. Zarzuty, które usłyszał, przyjął bez sprzeciwu. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ, nakazał tymczasowe aresztowanie mężczyzny na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym, za kradzież z włamaniem grozi mu do dziesięciu lat pozbawienia wolności.