Skuteczna interwencja warszawskich policjantów: 33-latek zatrzymany z narkotykami i fałszywymi dokumentami

Skuteczna interwencja warszawskich policjantów: 33-latek zatrzymany z narkotykami i fałszywymi dokumentami

Niezwykle czujne i sprawne działanie warszawskich wywiadowców zaowocowało zatrzymaniem mężczyzny podejrzewanego o posiadanie substancji odurzających. W trakcie interwencji udało się zabezpieczyć 18 porcji marihuany i mefedronu, a także różne dokumenty. Sprytny plan 33-latka, polegający na ukryciu narkotyków w metalowym pudełku przymocowanym do podwozia auta, nie dał mu jednak gwarancji uniknięcia kłopotów. Policjanci szybko odkryli schowane środki odurzające, a oskarżony stanął przed koniecznością odpowiedzenia na postawione mu zarzuty.

Wydarzenia rozegrały się dynamicznie. Wywiadowcy, którzy dopiero co rozpoczęli swoją służbę, natychmiast zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę w nissanie micra. Jego nerwowość i rozkojarzenie zwróciły na niego uwagę funkcjonariuszy, którzy bez wahania podjęli interwencję.

Od chwili pierwszego kontaktu z podejrzanym, policjanci zauważyli jego drżące dłonie oraz rosnące napięcie. Mimo że 33-latek zaprzeczał posiadaniu czegokolwiek nielegalnego, funkcjonariusze odkryli w jego posiadaniu sześć kart bankowych na różne nazwiska oraz prawo jazdy nie należące do niego. To jednak nie było koniec niespodzianek. Kontrola osobista i przeszukanie wnętrza auta nie przyniosły rezultatów, ale to nie zniechęciło policjantów. Ich intuicja podpowiadała im, że mężczyzna ma coś do ukrycia.

Podczas kontroli podwozia samochodu, odkryli przymocowane magnesem metalowe pudełko. Jego zawartość – precyzyjnie poporcjowane narkotyki – potwierdziła podejrzenia funkcjonariuszy. Zabezpieczone 18 porcji marihuany i mefedronu były dowodem na winę 33-latka, który został natychmiast zatrzymany. Na podstawie zgromadzonych dowodów i materiału dowodowego, mężczyźnie postawiono zarzuty za posiadanie środków odurzających oraz fałszywych dokumentów, w tym prawa jazdy i kart bankowych.

Nad dalszym postępowaniem w tej sprawie czuwa Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.