Sąd rozstrzygnie los kierowcy autobusu miejskiego, winnego tragicznego potrącenia pieszej

Sąd rozstrzygnie los kierowcy autobusu miejskiego, winnego tragicznego potrącenia pieszej

Zdaniem sądu ma zostać wydany werdykt w sprawie tragicznego incydentu, do którego doszło zeszłej zimy. Chodzi o przypadek kierowcy autobusu komunikacji miejskiej, który na przejściu dla pieszych potrącił starszą panię. Niestety, po kilku dniach od zdarzenia kobieta zmarła.

Wypadek, jak informuje policja, miał miejsce 1 grudnia ubiegłego roku. Autobus należący do linii numer 131 poruszał się ulicą Gagarina i podczas prawoskrętu w ulicę Czerniakowską doszło do potrącenia pieszej. Ze zgromadzonych przez naszego reportera informacji wynika, że seniorka przekraczała jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych, przy włączonej zielonej sygnalizacji świetlnej.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa Warszawa – Mokotów w Warszawie, która wszczęła oficjalne śledztwo. Wiemy także, że akt oskarżenia przeciwko kierowcy autobusu jest już w sądzie.

Prokuratura stawia Andrzejowi Z., kierowcy autobusu, zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, zgodnie z art. 177 par. 2 k.k. – takie informacje przekazał nam Szymon Banna, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W trakcie śledztwa ustalono, że przyczyną wypadku było nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez kierującego autobusem MZA. Podczas wykonywania manewru skrętu w prawo, kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, która wchodziła na przejście dla pieszych na zielonym świetle. Niestety, w wyniku potrącenia kobieta doznała poważnych obrażeń, które doprowadziły do jej śmierci w szpitalu 5 grudnia 2022 roku – poinformował rzecznik.

W chwili zdarzenia kierowca był trzeźwy. Po zakończonym śledztwie, prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie do Sądu Rejonowego dla Warszawy – Mokotowa w Warszawie – potwierdził rzecznik prokuratury.