Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę: Aktualizacje z urzędu miasta Warszawa

Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę: Aktualizacje z urzędu miasta Warszawa

Tradycja kontynuuje się, jak każdego roku 11 listopada, kiedy to Marsz Niepodległości przemierza ulice polskiej stolicy. Prezydent miasta Warszawy, Rafał Trzaskowski, podzielił się informacjami na temat działań, które władze miejskie podejmą w związku z obchodami tego narodowego święta. Wszystko to zostało opublikowane na platformie X. Zwrócił się również z prośbą do Komendanta Głównego Policji o zapewnienie odpowiedniego zabezpieczenia uroczystości.

Prezydent Trzaskowski przekazał, że 11 listopada w Warszawie organizowane są uroczystości zarówno o znaczeniu narodowym, jak i lokalnym. „W obliczu obecnej niestabilnej sytuacji globalnej, poprosiłem Komendanta Głównego Policji o dostarczenie odpowiednich sił policyjnych i środków do zabezpieczenia wszystkich planowanych wydarzeń” – ogłosił Trzaskowski. Przy okazji przypomniał o incydentach, które miały miejsce w przeszłości, kiedy uczestnicy zgromadzeń dopuszczali się chuligańskich wybryków i zakłócali porządek publiczny.

Dodatkowo, w ramach Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa zostanie utworzony specjalny sztab, do którego prezydent Warszawy zaprosił przedstawicieli sił policyjnych. „Bezpieczeństwo obywateli jest najważniejsze. W tym dniu oddajmy cześć bohaterom, którzy walczyli o niepodległość Polski. Róbmy to z godnością i szacunkiem dla wszystkich. Szanujmy nasze miasto” – dodał Trzaskowski.