Przystań Warszawa, ukryty klejnot Portu Czerniakowskiego

Przystań Warszawa, ukryty klejnot Portu Czerniakowskiego

Port Czerniakowski, zasłonięty bujnym lasem, kryje w sobie maleńki raj – pełen zieloności, spokoju i dzikiej przyrody. Tutaj, z dala od miejskiego hałasu, słychać melodię śpiewu ptaków, można podziwiać bobra i napotkać sarny. Ten idylliczny zakątek to Przystań Warszawa, która właśnie zakończyła swój debiutancki sezon. Obecnie skupia ona sześciu stałych najemców, a dodatkowo była miejscem różnorodnych wydarzeń organizowanych przez dziesięć różnych grup.

Przez cały letni okres, Przystań była dynamicznym centrum życia kulturalnego. W jej ramach odbywały się liczne wydarzenia teatralne, muzyczne, literackie, jogowe oraz etnograficzne, których wspólnym mianownikiem była tematyka przewodnia – Wisła.

Końcowy akord lata w Przystani Warszawa to festiwal całodniowy będący podsumowaniem bogatego sezonu nad rzeką. Poranek rozpoczyna się od jogowego powitania słońca poprowadzonego przez Portal Yogi. Następnie organizatorzy zachęcają do spaceru bosymi stopami pośród drzew, joggingu o poranku czy rowerowej wycieczki między mostami. Warsztaty na wodzie obnażą, że kajaki, żeglarstwo i SUP są dostępne dla wszystkich. Miłośnicy capoeiry z nadwiślańskich brzegów spotkają się na plenerowym treningu, a kajaki i SUP-y odpłyną wprost z pomostu Przystani. Na miejscu będzie można także uczestniczyć w warsztatach malarskich. Dzień zakończy się koncertem akustycznym Ramony Rey o godzinie 18:30.

„Przystań Warszawa to magiczne miejsce, pulsujące życiem społeczności nadwiślańskiej. Żegnając lato, celebrowaliśmy poczucie wspólnoty i dziękowaliśmy za wspaniały sezon spędzony w Dzielnicy Wisła. Od wczesnych godzin porannych spotykaliśmy się tutaj, gdzie nagle zaczęli gromadzić się miłośnicy sportów wodnych, artystów, entuzjastów tańca i jogi z całej Warszawy”, mówi Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta ds. Wisły. „Przystań staje się najbardziej urokliwym zakątkiem Dzielnicy Wisła.”