Przestępcza grupa z Warszawy rozbita przez policję

Przestępcza grupa z Warszawy rozbita przez policję

W rezultacie intensywnej wielotygodniowej pracy operacyjnej prowadzonej przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu, działania zorganizowanej grupy przestępczej skupionej na eksploatacji seksualnej zostały powstrzymane. Kolejni członkowie tej przestępczej organizacji zostali zatrzymani, co stanowi znaczący efekt działań w ramach tego dochodzenia.

Osoby, które wpadły w ręce policji to małżonkowie oraz trzech innych mężczyzn. Para małżeńska osiągała korzyści finansowe z pośrednictwa w świadczeniu usług seksualnych przez kobiety w wynajmowanych przez nich pomieszczeniach na terenie stolicy. Pozostali członkowie grupy zajmowali się nielegalnym zarabianiem na „ochronie” tych miejsc, publikowaniem ogłoszeń oraz organizowaniem i finansowaniem sesji zdjęciowych. Dodatkowo, podejrzani manipulowali towarzystwa ubezpieczeniowe, przedstawiając fałszywe dokumenty potwierdzające kradzieże aut, na które wcześniej zawierali polisy. Oblicza się, że straty spowodowane przez ich oszustwa wynoszą w sumie około 500 000 złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu przeprowadzili skrupulatną analizę zgromadzonych dowodów w toku śledztwa. Ich zdeterminowane działania doprowadziły do aresztowania niebezpiecznych i sprytnych przestępców, których akta kryminalne nie były czyste – niektórzy z nich byli wcześniej notowani za udział w zorganizowanych grupach o charakterze zbrojnym. Zatrzymania miały miejsce we wczesnych godzinach porannych w mieszkaniach, które podejrzani zajmowali, co pozwoliło na ich zaskoczenie. Zebrane dowody pozwoliły na sformułowanie zarzutów dotyczących udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, czerpania korzyści majątkowych z prostytucji innych osób oraz popełniania oszustw.

Wyemitowane przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa i Prokuraturę Okręgową w Warszawie decyzje o zastosowaniu środków zapobiegawczych wobec czterech zatrzymanych świadczą o braku wątpliwości co do ich winy. Za swoje przestępcze działania mogą ponieść konsekwencje w postaci kary więzienia do 8 lat.

Zatrzymania są dowodem na to, że ciężka praca operacyjna prowadzi do rozbijania siatek przestępczych i ochrony społeczeństwa przed osobami, które wykorzystują innych w celu uzyskania nielegalnych korzyści majątkowych. Dzięki zaangażowaniu policjantów, kolejna grupa przestępcza zostanie postawiona przed sądem i odpowie za swoje czyny.

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II, współpracując z Prokuraturą Okręgową w Warszawie nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.