Program bezpieczeństwa dla dzieci: Aktywne spotkania policji z uczniami w placówkach oświatowych

Program bezpieczeństwa dla dzieci: Aktywne spotkania policji z uczniami w placówkach oświatowych

Bezpieczeństwo dzieci cieszy się priorytetowym znaczeniem dla placówek oświatowych, a także dla sił policyjnych. Funkcjonariusze policji regularnie odwiedzają szkoły i przedszkola, prowadząc edukacyjne spotkania prawie codziennie. Szkoła Podstawowa w Coniewie była ostatnio miejscem intensywnych rozmów na temat bezpieczeństwa, gdzie uczniowie mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy na ten temat, zwłaszcza w kontekście nadchodzących wakacji.

Praca profilaktyczna oraz edukacja dotycząca podstaw bezpieczeństwa to kluczowe obszary działań piaseczyńskich funkcjonariuszy policji. Mł. asp. Wioletta Domagała, profilaktyk z Piaseczna, spotkała się ostatnio z uczniami Szkoły Podstawowej w Coniewie. To spotkanie stało się idealnym momentem do przypomnienia młodym ludziom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania, zwłaszcza biorąc pod uwagę zbliżający się okres letnich wakacji.

Niezwykle ważną częścią tej interakcji było instruowanie dzieci na temat odpowiedniego zachowania podczas spędzania czasu nad wodą, a także na temat prawidłowego kontaktowania się z operatorem numeru 112 w przypadku zaistnienia jakiejkolwiek sytuacji awaryjnej.

Przyjęcie spotkania przez uczestników było entuzjastyczne, a uczniowie z zapałem uczestniczyli w zajęciach, zadając prowadzącej wiele pytań. Widać było, że dzieci są dobrze zaznajomione z zasadami bezpieczeństwa, co daje nadzieję na ich stosowanie tych zasad w praktyce podczas zbliżających się letnich ferii.