Próba kradzieży samochodu na parkingu centrum handlowego przy ul. Puławskiej w stolicy zakończona aresztowaniem

Próba kradzieży samochodu na parkingu centrum handlowego przy ul. Puławskiej w stolicy zakończona aresztowaniem

Niecodzienną sytuację doświadczył właściciel samochodu, zaparkowanego na terenie jednego z warszawskich centrów handlowych o profilu budowlanym, usytuowanego przy ulicy Puławskiej. Zaskoczenie wywołało pojawienie się 34-letniego nieznajomego, który podjął próbę kradzieży pojazdu, jednak jego działania okazały się mniej sprytne niż przewidywał.

Okazało się, że po zakupach, właściciel auta szybko powrócił na miejsce parkingowe, znacznie wcześniej niż złodziej mógł przypuszczać. Właśnie wówczas natrafił na mężczyznę usiłującego dostać się do wnętrza jego pojazdu. Zdumiony tą sceną, obserwował jak pomimo jego obecności, potencjalny przestępca nie ustawał w swoich działaniach i próbował otworzyć drzwi samochodu, niestety bez skutku.

Zrezygnowany z poprzedniej techniki, złodziej postanowił wymierzyć cios w szybę auta co spowodowało uszkodzenie zamka i otwarcie drzwi. Następnie, bez jakiejkolwiek zwłoki, zasiadł za kierownicą i podjął próbę uruchomienia silnika. Właściciel, dbając o swoje dobro, natychmiast skontaktował się z funkcjonariuszami policji, dzwoniąc na numer alarmowy 112, uniemożliwiając w ten sposób złodziejowi jakąkolwiek ucieczkę.

Policja szybko pojawiła się na miejscu incydentu, odpowiadając na wezwanie właściciela samochodu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę siedzącego za kierownicą samochodu marki Fiat Ducato. Złodziej przyznał się do swojej winy, tłumacząc, że konkretny model samochodu tak bardzo mu się spodobał, że postanowił go zabrać.

34-latek został zatrzymany i przetransportowany do Komisariatu Policji Warszawa Ursynów. Usłyszał tam zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyzna nie zaprzeczał swojej winy, wręcz przeciwnie – otwarcie przyznał się do popełnionego czynu. Za swoje czyny grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.