Prace drogowe w stolicy nadal trwają – nowy asfalt, remonty ulic i tramwajowych rozjazdów

Prace drogowe w stolicy nadal trwają – nowy asfalt, remonty ulic i tramwajowych rozjazdów

Sezon letni to dla warszawskich dróg czas intensywnych prac. W najbliższym czasie remonty dotkną skrzyżowanie Powązkowskiej z Krasińskiego, ulicę Jana Kazimierza oraz plac Na Rozdrożu. Prace nie ominą również torowisk na Słomińskiego przy parku Traugutta. Dodatkowo, kierowcy muszą być przygotowani na zmiany organizacji ruchu na świeżo wyremontowanym odcinku Jana III Sobieskiego.

Ulica Żoliborz będzie poddana frezowaniu przez cały weekend. Warszawski zespół drogowców przystąpi do kolejnego punktu na swojej liście letnich remontów już od piątku 5 lipca od godziny 22:00, a prace potrwają do poniedziałku 8 lipca do 4:00. Odnowiona zostanie nawierzchnia na skrzyżowaniu Powązkowskiej i Krasińskiego, co wpłynie na funkcjonowanie autobusów linii: 103, 122, 180, 221, 409 oraz N41 i N91, które będą musiały zmienić swoje trasy.

Zgodnie z założonym harmonogramem prac, w sobotę 6 lipca o północy rozpocznie się remont torów tramwajowych na Słomińskiego, obok parku Traugutta. Prace potrwają do poniedziałku 8 lipca do godziny 4:00. W tym okresie kierowcy muszą liczyć się z objazdem przez Zakroczymską, Konwiktorską, Muranowską, Stawki i aleję Jana Pawła II. Zmienią swoje trasy również linie tramwajowe.

W nocy z soboty 5 lipca na niedzielę 6 lipca zostanie uruchomiona nowo wybudowana nitka ulicy pomiędzy Idzikowskiego a Chełmską. Nowa organizacja ruchu dotyczyć będzie również ulicy Idzikowskiego między aleją Witosa a Jana III Sobieskiego oraz ulicy Kostrzewskiego.

Prace drogowe obejmują także plac Na Rozdrożu, gdzie drogowcy planują wymianę nawierzchni jezdni. Pierwszy etap prac rozpocznie się w sobotę 6 lipca o godzinie 5:00 i potrwa do czwartku 11 lipca do godziny 5:00. Drugi etap natychmiast nastąpi po pierwszym i potrwa do środy 17 lipca do godziny 5:00.

Ostatnim punktem na mapie warszawskich remontów jest ulica Jana Kazimierza, gdzie wykonawca planuje ułożyć ostatnią warstwę asfaltu pomiędzy ulicą Studzienną a Sowińskiego. Prace potrwają od niedzieli 7 lipca od godziny 6:00 do późnego wieczora.