Policjanci z Bemowa udaremnili kradzież lexusa- zatrzymano trzech podejrzanych

Policjanci z Bemowa udaremnili kradzież lexusa- zatrzymano trzech podejrzanych

W niewiele dłuższym czasie niż godzina, od momentu próby kradzieży samochodu marki Lexus, policjanci z Bemowa w Warszawie zatrzymali trzech mężczyzn. Są oni podejrzani o usiłowanie przestępstwa kradzieży pojazdu przy użyciu włamania. W pojeździe marki Skoda, którym się poruszali, zauważono narzędzia znane z wykorzystywania do włamań do aut. Po stawieniu zarzutów przez policję, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu trójki podejrzanych.

Cała sytuacja miała miejsce nocą. Wywiadowcy z Bemowa otrzymali informację o działaniach podejrzanej grupy mężczyzn, które miały na celu kradzież lexusa. Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania. Po niecałej godzinie, zdołano zatrzymać trzech mężczyzn powiązanych ze zgłoszeniem. W czasie kontroli policyjnej byli oni wyraźnie podenerwowani, a w ich samochodzie znaleziono przedmioty mogące służyć do kradzieży pojazdów.

Trzech mężczyzn w wieku 38,39 i 42 lat zostało zatrzymanych przez policję i przewiezionych do komisariatu. Na miejscu działała grupa dochodzeniowo-śledcza, która gromadziła dowody w sprawie. Zarzuty, jakie usłyszeli, dotyczyły usiłowania kradzieży samochodu przy użyciu włamania, działając wspólnie i w porozumieniu. Co więcej, mężczyzna najstarszy z grupy, usłyszał dodatkowy zarzut, któremu towarzyszyła recydywa.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola, sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec podejrzanych, którym grozi tymczasowe aresztowanie. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Całą sprawą zajmuje się oraz nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola.