Policjanci i świadek wypadku drogowego docenieni za bohaterską postawę przez Komendanta Stołecznego Policji

Policjanci i świadek wypadku drogowego docenieni za bohaterską postawę przez Komendanta Stołecznego Policji

Inspektor Dariusz Walichnowski, pełniący funkcję Komendanta Stołecznego Policji, spotkał się osobiście z aspirantem sztabowym Łukaszem Ziębińskim i cywilnym świadkiem wypadku, Panem Kubą Bieleckim, aby osobiście podziękować im za ich heroiczne działanie podczas niedawnego wypadku drogowego. W tym spotkaniu uczestniczyła również Pani Lilia Gardias, Zastępca Naczelnika Wydziału Inwestycji i Remontów.

20 kwietnia, gdy asp. szt. Łukasz Ziębiński był w trakcie dojazdu na służbę do miejscowości Święcice, zauważył samochód leżący na dachu w rowie, z którego unosił się dym. Bez wahania zatrzymał swój pojazd i ruszył na pomoc uwięzionemu wewnątrz kierowcy. W tym samym czasie Kuba Bielecki, który akurat przejeżdżał tamtędy, również zdecydował się pomóc. Ziębiński, będąc wykwalifikowanym ratownikiem medycznym, polecił Bieleckiemu powiadomić odpowiednie służby ratunkowe, podczas gdy sam próbował wydostać rannego z pojazdu. Mimo że drzwi samochodu były zablokowane, a zagrożenie pożarem rosło, udało mu się dostać do środka poprzez wybite przez siebie tylne okno.

Policjant wraz z Panem Bieleckim współdziałali, aby bezpiecznie wydostać nieprzytomnego kierowcę z wraku i przemieścić go w bezpieczne miejsce. Później Ziębiński udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy, a następnie pomógł służbom medycznym w dalszym opatrzeniu. Wszystko to zapewniło poszkodowanemu szansę na przetrwanie.

W uznaniu za ich heroiczną postawę i profesjonalizm, inspektor Dariusz Walichnowski spotkał się z nimi osobiście. Wyraził swoją wdzięczność za ich decyzyjność i odwagę, podkreślając jednocześnie, jak cenna jest ochrona ludzkiego życia. Przekazał również słowa wdzięczności od samego poszkodowanego, który napisał list do Komendanta, chwaląc działania policjanta jako kwintesencję publicznej służby – pełnej poświęcenia, empatii i profesjonalizmu.

Dla upamiętnienia tego wydarzenia Komendant wręczył Ziębińskiemu i Bieleckiemu pamiątkowe ryngrafy, a Ziębiński otrzymał dodatkowo podziękowanie od uratowanego kierowcy.