Policja, Polskie Radio Kierowców i inne organizacje edukują młodych ludzi w Piastowie o bezpieczeństwie na drodze

Policja, Polskie Radio Kierowców i inne organizacje edukują młodych ludzi w Piastowie o bezpieczeństwie na drodze

Wspólne siły Policji, Polskiego Radia Kierowców, Partnerstwa dla Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska koncentrowały się na edukacji młodych ludzi na temat zasad bezpieczeństwa drogowego. Wszyscy spotkali się w Szkołę Podstawową nr 3 w Piastowie, głównie w celu prowadzenia działań profilaktycznych.

Spotkanie profilaktyczne w tej jednostce edukacyjnej zostało zorganizowane przez służby Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. Ich działania były wspierane przez Akademię Bezpiecznej Jazdy Polskiego Radia Kierowców, Fundację Ratownictwo Motocyklowe Polska oraz Partnerstwo dla Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Głównym celem naszej interwencji było zwrócenie uwagi i przypomnienie uczniom podstawowych norm bezpieczeństwa komunikacyjnego. Akcentowaliśmy znaczenie noszenia elementów odblaskowych, omówiliśmy obowiązkowe wyposażenie roweru, a specjalista od medycyny ratunkowej objaśniał, jak należy postępować w przypadku świadkowania wypadku drogowego.

Prezentowanie realistycznych scenariuszy, które mogą mieć miejsce na drodze, ma na celu nie tylko utrwalenie przekazanych informacji, ale również obrazów. Szczególnie duże wrażenie na młodych słuchaczach zrobiła demonstracja uderzenia ochronnego kasku pełnego arbuzów, sugerująca skutki kolizji bez odpowiedniego zabezpieczenia. Żywiąc nadzieję, że uczniowie zapamiętają naszą wizytę, mamy nadzieję, że to pomoże im uniknąć udziału w przyszłych incydentach drogowych.