Polacy kochają żużel!

Polacy kochają żużel!

Wielokrotnie mówi się o tym, że Polacy kochają piłkę nożną czy siatkówkę. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, ale warto też pamiętać choćby o żużlu.

Grand Prix Polski

W sobotę na PGE Narodowym w Warszawie odbyło się Grand Prix Polski, czyli druga runda indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Dla przypomnienia – podczas pierwszej rundy triumfował Bartosz Zmarzlik, natomiast drugie miejsce zajął Maciej Janowski. Apetyty były spore i na apetytach się skończyło – Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Paweł Przedpełski odpadli w półfinałach. To kolejny raz, kiedy Polak nie jest w stanie zwyciężyć w Grand Prix Polski!

Na stadionie w Warszawie najlepszy okazał się Max Fricke z Australii. Na podium mieliśmy także Leona Madsena z Danii i Frederika Lindgrena ze Szwecji.

Sukces na trybunach

Wynik sportowy poniżej oczekiwań, ale i tak możemy mówić o pewnym sukcesie – warszawskie zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem. Można powiedzieć, że po raz kolejny potwierdziło się to, iż Polacy kochają nie tylko piłkę nożną, siatkówkę czy skoki narciarskie – Polacy kochają też żużel. Co więcej, nic nie wskazuje na to, abyśmy mogli mówić o czymś, co zbudowane jest na słabych fundamentach – wyniki w Warszawie rozczarowały, ale Polacy w dalszym ciągu powinni tłumnie odwiedzać żużlowe areny. Do tego można przypuszczać, że nasi żużlowcy podczas najbliższych rund spiszą się lepiej.