Otwarto automatyczny podziemny parking rowerowy

Otwarto automatyczny podziemny parking rowerowy

W Warszawie doszło do otwarcia automatycznego podziemnego parkingu rowerowego. Takie stwierdzenie dla wielu osób może wydać się dziwne i nie jest to nic zaskakującego – mowa o pierwszym takim miejscu w Polsce.

Co wiadomo?

Przede wszystkim należy podkreślić, że parking znajdziemy w warszawskiej Fabryce Norblina. Za przedsięwzięcie odpowiada hiszpańska firma MA-SISTEMAS. Nazwa tej firmy wielu osobom może nic nie mówić, ale musimy pamiętać o najważniejszym – chodzi o ludzi mających spore doświadczenie.

Stworzony parking pomieści 96 pojazdów. Ważne jest też to, że mowa o parkingu czynnym całą dobę. Co więcej, można przechowywać rower wraz z pełnym wyposażeniem. Gdyby pojawiały się jakieś obawy dotyczące obsługi parkingu, dobrze wiedzieć, że wszystko jest niezwykle proste i w pełni zautomatyzowane. System uruchamia się dzięki panelowi na stacji dokującej i tym samym dochodzi do przywołania pojedynczej kabiny. Dość powiedzieć, że cały proces zajmuje poniżej 15 sekund! Oczywiście odbieranie roweru jest równie szybkie.

Wieści ze stolicy możesz znaleźć także tutaj.