Operacja policyjna na Mokotowie: Rozbito grupę włamywaczy systematycznie okradających kioski

Operacja policyjna na Mokotowie: Rozbito grupę włamywaczy systematycznie okradających kioski

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zakończyli skomplikowane śledztwo, które doprowadziło do rozwiązania serii kradzieży w dzielnicy Mokotów. Grupa przestępstw, która specjalizowała się w włamaniach do kiosków, została rozbitya dzięki szczegółowemu przeanalizowaniu dowodów operacyjnych. Według początkowych szacunków, straty spowodowane przez działalność tej grupy wynoszą około 90 000 złotych.

Analiza dowodów pozwoliła funkcjonariuszom na precyzyjne ustalenie ról pełnionych przez członków grupy podczas przeprowadzanych przez nich włamań. Jeden z nich odpowiadał za transport, kolejny pełnił rolę obserwatora, a dwóch pozostałych bezpośrednio wykonując akt kradzieży. Grupa działała głównie na terenie Mokotowa, korzystając z samochodów wynajmowanych od zawodowych kierowców lub taksówek pozostawionych w pobliżu kiosków na potencjalnych klientów.

Działania policji doprowadziły do ustalenia daty i lokalizacji przyszłego włamania. Podczas obserwacji funkcjonariusze zauważyli, jak w pobliżu wyznaczonego kiosku przy ulicy Odyńca zatrzymuje się Toyota Prius. Z pojazdu wyszło trzech mężczyzn, którzy dokonali włamania i następnie wrzucając skradzione dobra do zaparkowanego nieopodal samochodu, szybko odjechali. Policjanci wezwali wsparcie i udało im się zatrzymać toyotę na ulicy Racławickiej.

Przestępcy byli zdenerwowani i zszokowani zatrzymaniem. W trakcie przeszukania samochodu policjanci odnaleźli skradziony towar, w tym papierosy oraz trzy telefony komórkowe. Ponadto znaleziono również dwa przedmioty przypominające broń. Wszyscy członkowie grupy zostali zatrzymani. Dorosłych mężczyzn przewieziono do komendy policji w celu dalszych czynności, natomiast dwóch nieletnich zostało przewiezionych do Policyjnej Izby Dziecka.

Jeden z głównych sprawców oraz młodociany członek grupy usłyszeli szereg zarzutów związanych z kradzieżą z włamaniem, za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Na podstawie zgromadzonych dowodów, Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch osób na okres 3 miesięcy. Z kolei nieletni przestępcy, ze względu na wcześniejsze konflikty z prawem, zostali umieszczeni w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.