Niezwykłe zdarzenie na warszawskiej Woli – zatrzymanie mężczyzn i niepełnoletniej osoby pod zarzutem rozboju

Niezwykłe zdarzenie na warszawskiej Woli – zatrzymanie mężczyzn i niepełnoletniej osoby pod zarzutem rozboju

Na jednym z warszawskich osiedli, dokładniej na Woli, doszło do niecodziennego incydentu. Policja zatrzymała dwóch dorosłych mężczyzn oraz jedną młodą dziewczynę pod zarzutem rozboju. Z informacji wynikało, że wspólnie i w porozumieniu zaplanowali swój czyn. Ustalili, że przyciągną ofiarę do mieszkania, tam przeprowadzą napad. Używając noża i metalowej rurki zastraszyli pokrzywdzonego, a następnie ukradli mu określoną sumę pieniędzy. Po tym zdarzeniu, wszyscy trzej trafili do policji na Woli – mężczyźni zostali umieszczeni w areszcie, a niepełnoletnia dziewczyna w ośrodku wychowawczym.

Incydent miał miejsce wieczorem, w piątek. Ofiara napadu sama powiadomiła służby o zdarzeniu. Opisała im szczegółowo całą sytuację – jak to został zaproszony do mieszkania przez nieznajomą dziewczynę, a później zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Oni używając noża i rurki, straszyli go i później zmusili do przekazania im 1500 złotych. Następnie wyrzucili go z mieszkania i szybko uciekli.

Policjanci działając na podstawie dostarczonej przez ofiarę informacji o drodze ucieczki napastników, szybko ich zatrzymali. Byli to mężczyzna i dziewczyna, obydwoje w wieku 22 lat. Trzeci sprawca również nie uniknął aresztu, pomimo, że próbował uciekać w innym kierunku. Przy jednym z mężczyzn policja znalazła narkotyki oraz dokumenty innej osoby. Po zatrzymaniach mężczyźni trafili do celi, a nieletnia dziewczyna do izby dziecka.

Sprawa została przekazana do śledztwa, które ma za zadanie dokładne ustalenie wszystkich okoliczności tego incydentu. Po zgromadzeniu dowodów, zarzuty zostały przedstawione podejrzanym w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola. Zarzuty dotyczyły rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, dodatkowo jeden z mężczyzn odpowie za posiadanie narkotyków i ukrywanie dokumentów. Dla niepełnoletniej dziewczyny ustalono czyn karalny związany z rozbojem.

Na skutek decyzji sądu, na wniosek prokuratury obaj mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące. Dziewczyna została umieszczona w ośrodku wychowawczym na podstawie decyzji Sądu Rodzinnego i Nieletnich.