Niespodziewany gość na terenie magazynu części samochodowych – kolorowy ptak rozbawia pracowników

Niespodziewany gość na terenie magazynu części samochodowych – kolorowy ptak rozbawia pracowników

Zdumieni pracownicy magazynu położonego w Marysinie Wawerskim, gdzie przechowywane są używane części samochodowe, mieli okazję zaobserwować niecodziennego gościa. Jaskrawo ubarwiony ptaszek z niezwykłą swobodą poruszał się po przestrzeni magazynu, bacznie obserwując poczynania pracowników. Ptasie wędrówki oraz zainteresowanie skrytymi miejscami budynku skłoniły pracowników do wezwania specjalistycznej jednostki – Ekopatrolu. Informacje o tym nietypowym zdarzeniu podała stołeczna straż miejska.

W miniony wtorek, przed godziną dwunastą, straż miejska otrzymała zgłoszenie o nieoczekiwanym intruzie. Wiadomość ta dotyczyła niespodziewanego gościa, który pojawił się w hali usytuowanej na skrzyżowaniu ulic Korkowej i Kaczeńca. Mimo że pomieszczenie było wypełnione różnego rodzaju częściami samochodowymi, wydaje się mało prawdopodobne, by to było celem wizyty fruwającego gościa. Informację o jego obecności szybko przekazano strażnikom miejskim.

„Kiedy dotarliśmy na miejsce, ptak swobodnie przemieszczał się w przestrzeni hali. Zdawał się być w dobrej kondycji fizycznej, choć wyraźnie przerażony. Udało nam się jednak bezpiecznie go złapać. Okazało się, że jest to amadyna zebrowata, potocznie zwana zeberką, z powodu charakterystycznego pasiastego upierzenia. To gatunek powszechnie hodowany przez miłośników ptaków” – wyjaśnili przybyli na miejsce strażnicy miejski z Ekopatrolu.

Sympatyczny intruz został przetransportowany do Ptasiego Azylu znajdującego się na terenie warszawskiego zoo. Zeberki pochodzą z Australii i mimo że są uważane za gatunek występujący również w Polsce, najprawdopodobniej uciekły komuś z hodowli.