Niefortunny 13 czerwca 2024 roku – 42-latek zatrzymany za posiadanie dużej ilości narkotyków

Niefortunny 13 czerwca 2024 roku – 42-latek zatrzymany za posiadanie dużej ilości narkotyków

Data 13 czerwca 2024 roku nie była dla 42-letniego mężczyzny dniem szczęśliwym. Właśnie tego dnia funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie zatrzymali go pod zarzutem posiadania znaczącej ilości substancji narkotycznych. Za to przestępstwo, zgodnie z polskim prawem, grozi mu do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Na zdjęciach odnotowano dowody z miejsca zdarzenia. Na jednym z nich można zobaczyć trzy banknoty, dziesięć saszetek wypełnionych białym proszkiem, a także woreczek z kilkoma zieleniawymi kulkami i paczkę papierosów, na której leży jeszcze jeden woreczek z białą substancją. Na drugim zdjęciu widoczni są dwaj mężczyźni stojący plecami do kamery. Jeden z nich ma na rękach założone kajdanki, a drugi – prawdopodobnie funkcjonariusz policji – trzyma go pod ramię. Tłem dla tej sceny jest ściana z kratami.

Policjanci z piaseczyńskiego wydziału kryminalnego nieustannie monitorują aktywność przestępczą na swoim terenie. Każda zdobyta informacja podlega szczegółowej weryfikacji. Tym razem, informacje uzyskane przez nich okazały się prawdziwe, a data 13 czerwca 2024 roku stała się dniem pechowym dla wspomnianego 42-latka.

Podczas przeszukania samochodu, którym mężczyzna przybył do pracy, policjanci odnaleźli i zabezpieczyli porcjowane substancje narkotyczne. Przeprowadzone badania wykazały, że były to: amfetamina, kokaina i susz konopi.

Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. W celu zapewnienia prawidłowego przebiegu śledztwa, prokurator zadecydował o objęciu go policyjnym dozorem. Śledztwo w tej sprawie prowadzi obecnie Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.