Muzyczne wyzwanie dla komunikacji miejskiej – koncert Dawida Podsiadło na Stadionie Narodowym

Muzyczne wyzwanie dla komunikacji miejskiej – koncert Dawida Podsiadło na Stadionie Narodowym

26 sierpnia, w sobotni wieczór na Stadionie Narodowym w Warszawie Dawid Podsiadło da koncert. W związku z tym planowanym wydarzeniem, konieczne będzie wprowadzenie czasowych zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej oraz ograniczenia w ruchu na niektórych ulicach. Ratusz proponuje skorzystać z metra jako najbardziej efektywnego środka transportu do dotarcia na stadion.

Dawid Podsiadło po czteroletnim odstępie powraca na Stadion Narodowy, aby dać solowy występ. Blisko 80 tysięcy biletów zostało przygotowanych przez organizatorów tej muzycznej imprezy. Artysta zaprezentuje swoje utwory, w tym z najnowszego albumu „Lata Dwudzieste”, na scenie 360°.

Zgodnie z sugestią władz miasta, najlepszym sposobem dotarcia na stadion jest metro. Pociągi linii M2 będą zatrzymywały się na stacji co kilka minut. Można też skorzystać z tramwajów kursujących przez most Poniatowskiego. Dodatkowo, jeśli zajdzie taka potrzeba, na trasie plac Narutowicza – rondo Waszyngtona zostaną uruchomione dodatkowe tramwaje linii 7.

Przed koncertem, o godzinie 17:00, wprowadzone zostaną ograniczenia w dostępie do Saskiej Kępy. Do godziny 21:00 tereny otoczone aleją Poniatowskiego, aleją Waszyngtona, ulicą Międzynarodową, aleją Stanów Zjednoczonych i ulicą Wał Miedzeszyński oraz aleją Stanów Zjednoczonych, ulicami Afrykańską i Bora-Komorowskiego będą zamknięte dla ruchu indywidualnego. Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego będą kursowały bez zmian.

Policja ma prawo do podjęcia decyzji o zamknięciu poszczególnych dróg, zależnie od aktualnej sytuacji. Jeżeli po koncercie, około godziny 22:45, większa grupa widzów będzie chciała pieszo wrócić do centrum, może nastąpić zamknięcie dla ruchu mostu Poniatowskiego i Alei Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.