Musimy uważać na każdym kroku

Musimy uważać na każdym kroku

Wielokrotnie można usłyszeć o tym, że oszustwa mogą mieć związek z przeróżnymi sytuacjami. Z drugiej strony cały czas możemy mówić o sporym zaskoczeniu.

Oszustwo mieszkaniowe

Tym razem chodzi o zatrzymanie 48-letniej kobiety udającej 85-letnią seniorkę. Pewnie brzmi to niedorzecznie, ale to teraz nie ma znaczenia – liczą się fakty. Dokładnie mówiąc, chodziło o pełnomocnictwo umożliwiające zbycie cudzego mieszkania. Policja zatrzymała kobietę, jak i jej wspólnika.

Być może wiele osób zadaje sobie pytanie, jak to się stało, że 48-letnia kobieta liczyła na to, iż jest podobna do 85-latki? Odpowiedź jest znacznie prostsza, niż niektórzy mogą sądzić – oszustka wynajęła charakteryzatorkę. To pokazuje, że oszuści podchodzą do swoich zadań bardzo profesjonalnie (jakkolwiek to brzmi).

Nie ma również co ukrywać, że teraz para musi liczyć się z konsekwencjami. Na ten moment możemy mówić o dozorze policji dla kobiety i trzymiesięcznym areszcie dla jej wspólnika. Oczywiście trudno przypuszczać, aby na takich karach się skończyło.