Młodzieniec próbujący wyłudzić 36 000 złotych podający się za policjanta, podstępnie zatrzymany na miejscu zbrodni

Młodzieniec próbujący wyłudzić 36 000 złotych podający się za policjanta, podstępnie zatrzymany na miejscu zbrodni

Dołączając do ogólnopolskiego wysiłku w zakresie zwalczania przestępczości przeciwko mieniu, komenda Rejonowa Policji Warszawa III zgłosiła niedawne zatrzymanie 18-letniego mężczyzny. Młodzieniec został przyłapany na gorącym uczynku w momencie otrzymywania pieniędzy w wysokości 36 000 złotych pod fałszywym pretekstem bycia funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego Policji.

Także dzięki dogłębnym badaniom i obserwacji terenu, służby policyjne skierowały swoje działania do jednego z bloków mieszkalnych w Ursusie. Wskazówki, które nabyli, sugerowały, że to właśnie tam prawdopodobnie doszło do próby oszustwa na dużą skalę. Po odpowiednim przygotowaniu miejsca akcji, funkcjonariusze zaczęli czujnie monitorować sytuację.

Nie musieli długo czekać na rozwój wydarzeń. Tuż po godzinie 16:00, na pobliskim trawniku upadła paczka zawijana w foliową siatkę. Do tego pakunku szybko podbiegł młodzieniec, który po chwyceniu go natychmiast zaczął uciekać. Funkcjonariusze bez namysłu ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna, zrozumiał w jakiej sytuacji się znalazł i porzucił paczkę, jednakże został szybko obezwładniony przez policję.

Po zatrzymaniu, podejrzany został przetransportowany do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności procesowych, usłyszał zarzuty dotyczące oszustwa. Dzięki solidnej pracy operacyjnej i skrupulatnie zebranym dowodom, odwołując się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota, sąd postanowił zastosować wobec oskarżonego środki zapobiegawcze w postaci trzymiesięcznego aresztu.

To jest kolejny triumf dla Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, który uparcie tropi przestępstwa wykorzystujące tak zwane „legendy – na policjanta”. Postępowanie w tej sprawie jest obecnie nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Ochota.