Mieszkaniec Warszawy trafił 6 w lotto

Mieszkaniec Warszawy trafił 6 w lotto

W sobotę 25 lutego, szczęśliwy gracz z Warszawy skreślił zwycięskie liczby. Wygrany kupon wypełniony został w warszawskiej kolekturze Lotto przy ulicy Herbsta 1 na Ursynowie. Gracz dzięki temu trafił główną wygraną w wysokości ponad 2,8 mln zł.

Jakie liczby okazały się szczęśliwe?

Wylosowane liczby to 7, 10, 35, 38, 41, 45. Ta „szóstka” jest już 130. trafioną w Warszawie. Totalizator Sportowy podał, że zwycięzca dokonał wyboru samodzielnie, a do tej pory w lutym w Polsce było już czterech nowych Lottomilionerów, dzięki czemu w kraju jest ich łącznie 1498.

Gra w Lotto

Lotto to popularna gra liczbowa, w której gracze wybierają 6 liczb spośród dostępnych na kuponie. Następnie odbywa się losowanie, w którym wybierane są sześć kul z puli 49. Osoba, która skreśliła na kuponie wszystkie sześć wylosowanych liczb, wygrywa główną nagrodę, czyli szóstkę. Oprócz niej, w Lotto są także nagrody za trafienie 5, 4 lub 3 liczb. Lotto jest jedną z najstarszych gier liczbowych w Polsce, istnieje od 1957 roku. Od tamtego czasu zasady gry ulegały kilkukrotnym zmianom, a pulę nagród zwiększano o nowe kategorie wygranych. Chociaż szansa na trafienie szóstki jest stosunkowo niewielka, to jednak Lotto cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. Wielu ludzi skreśla swoje liczby regularnie, licząc na wygraną, która może zmienić ich życie na zawsze.