Mężczyzna usiłował przekupić policjantów po spowodowaniu kolizji będąc pod wpływem alkoholu

Mężczyzna usiłował przekupić policjantów po spowodowaniu kolizji będąc pod wpływem alkoholu

36-letni mężczyzna, będąc w stanie nietrzeźwości, spowodował kolizję, uderzając samochodem w ogrodzenie. Po kolejnych nieudanych próbach ucieczki, postanowił zaoferować funkcjonariuszom policji łapówkę w wysokości 10 000 PLN, aby zwolnili go. Wobec tego mężczyzny zostały postawione zarzuty za spowodowanie wypadku, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i próbę korupcji policjantów. Prokuratura Rejonowa w Garwolinie postanowiła objąć go dozorem policyjnym.

W środę patrolujący okolicę policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym. Na miejscu zastali porzucony samochód, który „przybił” się do ogrodzenia. Szybko zidentyfikowali kierowcę i wyruszyli na poszukiwania.

Niedługo później mundurowi dostrzegli mężczyznę ukrywającego się na jednym z bocznych zaułków, który odpowiadał wcześniejszemu opisowi. Gdy go zatrzymali, od razu zauważyli jego nietrzeźwość, widoczny problem ze stabilnością. 36-latek początkowo zaprzeczał zarzutom, ale szybko zrozumiał, że nie uniknie kary. W desperacji, zaproponował policjantom łapówkę w kwocie 10 000 PLN. Ta próba przekupstwa tylko pogłębiła jego problemy. Funkcjonariusze poinformowali go o kolejnym zarzucie – przestępstwie korupcyjnym. Dodatkowo na komisariacie przeprowadzone testy wykazały, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Prokuratura Rejonowa w Garwolinie prowadzi śledztwo w tej sprawie i mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Za przestępstwo korupcyjne grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Apeleujemy do wszystkich kierowców, aby zachowali rozwagę i nigdy nie siadali za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Pamiętajmy, że nawet niewielkie ilości alkoholu mogą znacząco zmniejszyć naszą zdolność do reagowania, co jest absolutnie kluczowe dla bezpieczeństwa zarówno kierującego jak i innych uczestników ruchu drogowego.