Mężczyzna poszukiwany przez policję z Modlina zatrzymany po spektakularnej próbie ucieczki

Mężczyzna poszukiwany przez policję z Modlina zatrzymany po spektakularnej próbie ucieczki

W trakcie bieżącego tygodnia, policjanci z Modlina odnaleźli mężczyznę, na którego był wydany nakaz doprowadzenia. Gdy jednak oficerowie próbowali go aresztować, podejrzany zdecydował się uciec, skacząc przez okno. Po krótkim pościgu, 34-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim podjął decyzję, że zatrzymany zostanie umieszczony w zakładzie karnym na okres 3 lat.

24 stycznia 2024 roku, w godzinach popołudniowych, funkcjonariusze ze Stacji Policji w Modlinie otrzymali wiadomość na temat potencjalnej lokalizacji 34-latka unikającego odpowiedzialności karnej. Wkrótce potem postanowili sprawdzić tę informację i odwiedzić dom mężczyzny, który znajdował się na terenie Modlina Twierdzy. Gdy oficerowie próbowali dostać się do wnętrza mieszkania, poszukiwany usiłował uciec poprzez okno. Jednakże po wyjściu na zewnątrz i zobaczeniu tam policjantów, 34-latek postanowił schować się z powrotem do środka.

W międzyczasie mieszkańcy próbowali przekonać funkcjonariuszy, że nie mogą otworzyć drzwi do swojego domu, twierdząc, że zostali zamknięci od zewnątrz i nie mają klucza. Gdy poszukiwany zrozumiał, że policjanci nie będą rezygnować, podjął drugą próbę ucieczki. Policjanci jednak szybko to zauważyli i ruszyli w pościg za mężczyzną. Po kilkuset metrach, 34-latek został złapany przez funkcjonariuszy i następnie przetransportowany do radiowozu.

Zatrzymany mężczyzna został skazany przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim na karę 3 lat pozbawienia wolności w zakładzie karnym.