Legia Warszawa w poszukiwaniu nowych zawodników: Steve Kapuadi wkrótce na stadionie

Legia Warszawa w poszukiwaniu nowych zawodników: Steve Kapuadi wkrótce na stadionie

Planowanie składu na sezon 2023/2024 przez Legię Warszawę nadal nie zostało zakończone. Brakuje zwłaszcza alternatyw na pozycji lewego środkowego obrońcy, natychmiastową opcją jest Yuri Ribeiro. Jednakże, informacje podane przez Tomasza Włodarczyka z portalu Meczyki sugerują, że niedługo dołączy do niego konkurent. Steve Kapuadi z Wisły Płock, który zdał już testy medyczne, ma szanse na transfer.

W tym okresie transferowym Legia Warszawa wykazała się determinacją oraz efektywnością. Klub załatwił wszystkie transfery jeszcze przed początkiem sezonu, co dało trenerowi Kosty Runjaićowi spokój i możliwość treningów z nowymi zawodnikami od pierwszych dni przygotowań. Niestety, po inicjalnym gwizdku rozstaliśmy się z Maikiem Nawrockim.

Sprzedając utalentowanego Polaka klub zarobił między pięcioma a sześcioma milionami euro, ale jednocześnie zmniejszył liczbę dostępnych graczy w środku defensywy. Szczególna braki dotyczyły zawodników występujących na pozycji pół-lewego środkowego obrońcy. Tam jedynym graczem do dyspozycji trenera był Yuri Ribeiro.

Czasami nawet portugalski zawodnik będzie potrzebować odpoczynku, dlatego konieczne jest znalezienie dla niego zastępstwa. Wygląda na to, że właśnie takiego gracza Legia niedługo może zaprezentować. Według Tomasza Włodarczyka Steve Kapuadi z Wisły Płock jest blisko przenosin do drużyny „Wojskowych”.

25-letni Francuz już przeszedł testy medyczne. Na początku problem stanowiło uzyskanie zgody od zespołu z Płocka, ale ta kwestia również jest już bliska rozwiązania. O ile nie pojawią się niespodziewane komplikacje, Kapuadi stanie się nowym zawodnikiem Legii Warszawa.