Książę William w Warszawie odwiedził uchodźców z Ukrainy

Książę William w Warszawie odwiedził uchodźców z Ukrainy

Książę William przybył do Polski na niezapowiedzianą wizytę. Wczoraj odwiedził ośrodek dla uchodźców ukraińskich w Warszawie. Brytyjski następca tronu towarzyszył prezydentowi miasta, Rafałowi Trzaskowskiemu. Wcześniej książę William spotkał się z polskim i brytyjskim personelem wojskowym w Rzeszowie.

Spotkanie z uchodźcami

W oświadczeniu wydanym przez Pałac Kensington podkreślono, że ośrodek obecnie gości około 300 ukraińskich kobiet i dzieci, które uciekły z Ukrainy i są nadal słabo zintegrowane z polskim społeczeństwem. Jak podano, książę William słuchał opowieści mieszkańców. Książę spotkał się również z wolontariuszami, którzy pomagają osobom przesiedlonym i sortują dary.

Nieoficjalna wizyta w Polsce

Wcześniej w środę William spotkał się z wicepremierem i ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem. Odbył wizytę także z polskim i brytyjskim personelem wojskowym w Rzeszowie. Brytyjski następca tronu informował o swojej wizycie w Rzeszowie na oficjalnych kontach w mediach społecznościowych. Dziś po południu po przyjeździe do Polski spotkałem się z brytyjskimi i polskimi żołnierzami, od których usłyszałem o ich niezwykłej pracy dla Ukrainy – napisał po spotkaniu z żołnierzami.