Kosta Runjaic nowym trenerem Legii Warszawa

Kosta Runjaic nowym trenerem Legii Warszawa

Poszukiwania trenera Legii Warszawa to temat, o którym głośno było już od jakiegoś czasu. Ostatnio mówiło się choćby o tym, że nowym trenerem będzie Kosta Runjaic i dziś się to potwierdziło!

Z Pogoni do Legii

Na pewnym etapie długo mówiło się o tym, że do Warszawy zawita Marek Papszun. Gdy wiadomo było, że do tego nie dojdzie, spekulacje oczywiście nie ustały. Co więcej, po jakimś czasie pojawiły się głosy, zgodnie z którymi do stolicy przeniesie się Kosta Runjaic. Jak już na wstępie była mowa, dziś te doniesienia stały się faktem – niedawny trener zespołu ze Szczecina, podpisał kontrakt obowiązujący przez najbliższe 2 sezony.

Runjaic to uznana marka na polskim rynku – dość powiedzieć, że trener ten pracował w Pogoni od listopada 2017 roku. Pobyt w Szczecinie został zakończony zdobyciem brązowego medalu, co zresztą było powtórzeniem wyniku z sezonu 2020/21. Z jednej strony bardzo dobrze, ale z drugiej niektórzy mogą odczuwać pewien zawód. Warte podkreślenia jest też to, że Runjaic mógł liczyć na wsparcie włodarzy (nie zawsze wiodło się dobrze). Mowa o tym nieprzypadkowo – wielokrotnie mogliśmy zobaczyć, że w Warszawie nie można sobie pozwolić na kryzys.

O Ekstraklasie możesz poczytać też tutaj.