Koleje Ukraińskie uruchomiły nowy kurs: Kołomyja – Lwów – Rawa Ruska – Warszawa

Koleje Ukraińskie uruchomiły nowy kurs: Kołomyja – Lwów – Rawa Ruska – Warszawa

15 października Koleje Ukraińskie zainaugurowały nową trasę kolejową, łączącą Kołomyję, poprzez Lwów i Rawę Ruską, aż do stolicy Polski, Warszawy. Pierwszy pociąg wyruszył na trasę w pełni zapełniony pasażerami, co daje nadzieję na dużą popularność nowego połączenia.

Pierwszy kurs na tej trasie odbył się w niedzielę. Pociąg Kolei Ukraińskich wyruszył z Kołomyi, przez Lwów dotarł do Rawy Ruskiej. Tu następowała zmiana pociągu na skład SKPL, który prowadził pasażerów dalej do Lublina i Warszawy. Całość połączenia jest projekt komercyjnym realizowanym przez Ukrzaliznycię. Wydaje się, że jeżeli cieszyć się będzie takim uznaniem jak pierwszy kurs, ten projekt będzie sukcesem.

Pierwsza podróż rozpoczęła się punktualnie we Lwowie pod baczny okiem licznych fotoreporterów. Wśród pasażerów byli zarówno prezes Kolei Ukraińskich, jak i jego zastępcy. Po przybyciu do Rawy Ruskiej odbyła się kontrola graniczna po stronie ukraińskiej, a następnie podobne czynności przeprowadzili polscy celnicy oraz straż graniczna.

Na trasę wyznaczono prawie nowy, komfortowy i klimatyzowany spalinowy zespół trakcyjny DPKR3. Z Rawy Ruskiej prowadził nas SN84. Pociąg poruszał się zgodnie z rozkładem jazdy. Kontrola graniczna w Hrebennem odbywała się o 11:15.

Więcej informacji na temat pociągu będzie dostępne w poniedziałek.