Kolej pod presją: awaria sieci trakcyjnej i pociągu na Dworcu Centralnym w Warszawie

Kolej pod presją: awaria sieci trakcyjnej i pociągu na Dworcu Centralnym w Warszawie

W ciągu dnia, zarówno sieć trakcyjna na Dworcu Centralnym, jak i jeden z pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) uległy uszkodzeniu. Przez te incydenty, pracownicy kolejowi byli zmuszeni informować pasażerów o powstałych utrudnieniach.

Po 14:00, Szybka Kolej Miejska udostępniła informację na swoich profilach w mediach społecznościowych, mówiącą o konieczności odwołania dwóch kursów pociągów. Powodem było wystąpienie „wtórnych utrudnień w ruchu”, spowodowanych uszkodzeniem sieci trakcyjnej nad jednym z torów na stacji Warszawa Centralna.

W wyniku powyższych zdarzeń, zostały anulowane dwa pociągi linii S1. Pierwszy numerze 19286 miał odjechać ze stacji Pruszków o godzinie 14:57 i dotrzeć do stacji Warszawa Główna. Drugi, o numerze 99345, miał odjechać o godzinie 15:53 ze stacji Warszawa Główna w kierunku Pruszkowa. Ostatecznie oba kursy zostały odwołane w całości.

Po godzinie 15, ekipa naprawcza była już na miejscu, jak donosi Tomasz Zieliński z TVN Warszawa, Martyn Janduła, członek zespołu prasowego PKP PLK, wyjaśnił, że przyczyną utrudnień była awaria jednego z pociągów na stacji Warszawa Centralna. Pociąg ten zatrzymał się na torach przed zwisającą siecią trakcyjną, co skutkowało wezwaniem pogotowia sieciowego.

Mimo tych problemów, Janduła zapewnił, że nie spowodują one zmian w rozkładach jazdy czy opóźnieniach innych składów. Dodał również, że o godzinie 11 tego samego dnia, na stacji Warszawa Centralna nastąpiła kolejna awaria sieci trakcyjnej. Mimo że powodowała ona niewielkie opóźnienia, usterka ta została naprawiona po godzinie 14.