Groźba 15-letniej i 20-letniej kary pozbawienia wolności dla dwóch mężczyzn zatrzymanych przez policję w Otwocku

Groźba 15-letniej i 20-letniej kary pozbawienia wolności dla dwóch mężczyzn zatrzymanych przez policję w Otwocku

Dla dwóch mężczyzn, którzy zostali aresztowani przez funkcjonariuszy otwockiej policji, grozi surowa kara – do 15 i 20 lat więzienia. Pierwszy z nich to 19-letni obywatel Karczewa, który został oskarżony o dokonanie rozboju i próbę przeprowadzenia kolejnego rozboju za pomocą niebezpiecznego narzędzia. Drugim jest jego 20-letni wspólnik, również mieszkaniec Karczewa, który usłyszał zarzuty przestępstwa rozboju. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Otwocku obaj mężczyźni zostali umieszczeni na trzy miesiące w areszcie.

W ostatnim czasie w Karczewie miały miejsce dwie niebezpieczne sytuacje. Pierwszą z nich był atak na kierowcę firmy transportowej, drugą natomiast próba rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na pracowniku stacji paliw.

Policja traktuje takie incydenty z najwyższym priorytetem i gwarantuje, że sprawcy muszą się liczyć z konsekwencjami swoich działań. W tym przypadku, dzięki skoordynowanym działaniom, funkcjonariusze zdołali zidentyfikować i zatrzymać przestępców w ciągu jednego dnia. Po przeprowadzeniu dogłębnej analizy zgromadzonych dowodów, udało im się ustalić, że obie sytuacje były ze sobą powiązane i że za ich sprawstwo odpowiadają te same osoby. Po ustaleniu personaliów mężczyzn odpowiedzialnych za rozboje, policjanci przystąpili do akcji zatrzymania przestępców. W wyniku tej operacji dwóch podejrzanych zostało zatrzymanych w mieszkaniu w Karczewie.

19-letni mieszkaniec Karczewa odpowie przed Prokuraturą Rejonową w Otwocku na zarzuty rozboju oraz próby rozboju z niebezpiecznym narzędziem. Może mu grozić kara do 20 lat pozbawienia wolności. Zaś jego 20-letni wspólnik, również mieszkaniec Karczewa, odpowie na zarzuty rozboju, za co grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Otwocku prowadzi śledztwo w tej sprawie. Po zapoznaniu się z dostępna dokumentacją dowodową prokurator zdecydował się złożyć wniosek do sądu o nałożenie na obu podejrzanych środków zapobiegawczych, tj. tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Otwocku uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec obu mężczyzn trzymiesięczny areszt.