Generalny remont przejazdów kolejowych w Wawrze i na Targówku planowany na koniec lutego

Generalny remont przejazdów kolejowych w Wawrze i na Targówku planowany na koniec lutego

Ze względu na stopniowe pogarszanie się stanu nawierzchni, władze kolejowe zdecydowały o przeprowadzeniu remontu na dwóch przejazdach: jednym między ulicami Walcowniczą a Młodą na terenie dzielnicy Wawer, oraz drugim na ulicy Łodygowej w dzielnicy Targówek. Prace są zaplanowane na 27 i 28 lutego, we wtorek i środę. W tych dniach ruch drogowy będzie ograniczony, a kierowcy będą musieli skorzystać z wyznaczonych objazdów. Dodatkowo, autobusy obsługujące linie 145 i 245 zostaną przekierowane na inne trasy.

Na ulicy Łodygowej, prace rozpoczną się o godzinie 9:00 w środę, 28 lutego. Przejazd przez tę ulicę będzie niemożliwy w godzinach od 10:00 do 14:00. Poza tym okresem, jeden pas jezdni będzie dostępny do użytku. Jeśli jednak warunki atmosferyczne będą niekorzystne, prace zostaną zakończone dnia następnego, czyli w czwartek 29 lutego, o tych samych godzinach.

Wskazany objazd dla tego odcinka poprowadzi przez ulice: Łodygową, Radzymińską, aleję „Solidarności”, Targową, Grochowską, Marsa i Żołnierską. Do miejscowości Ząbki będzie można dojechać korzystając z ulic Swojska i Janowiecka lub Bysyra i Stefana Batorego.

W związku z przeprowadzanymi pracami, w godzinach od 9:00 do 14:00 autobusy obsługujące linie 145 i 245 będą kursować zmienionymi trasami. W kierunku Żerania FSO i Bródna-Podgrodzie, autobusy z ulicy Piłsudskiego w Ząbkach zostaną przekierowane na ulicę Skorupki, a następnie Orlą, Wojska Polskiego, Leszczyckiego i Stefana Batorego. Powrót do Warszawy możliwy będzie przez Bystrą do Radzymińskiej. W drodze powrotnej autobusy obu linii skręcą z ulicy Radzymińskiej w Bystrą, a następnie, już na terenie Ząbek, jadąc ulicami: Stefana Batorego, Leszczyckiego, Wojska Polskiego, Orlą, 3 Maja i Piłsudskiego wrócą na swoje trasy.

Dodatkowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Dzień przed pracami na ulicy Łodygowej, 27 lutego, o godzinie 9:00 rozpoczną się remonty na przejeździe w Falenicy. Podobnie jak na ulicy Łodygowej, roboty będą prowadzone na przemian na jednym i drugim pasie, a w godzinach od 10:00 do 14:00 przejazd będzie całkowicie zablokowany. Prace na tym odcinku nie powinny wpływać na kursowanie autobusów WTP.