Dentyści z Warszawy pomogą rodzicom przygotować dzieci do pierwszej wizyty. Żeby nie było stresu i płaczu

Dentyści z Warszawy pomogą rodzicom przygotować dzieci do pierwszej wizyty. Żeby nie było stresu i płaczu

Już w najbliższą sobotę (18.12) mali warszawiacy będą mogli odbyć bezpłatną wizytę adaptacyjną u dentysty, której celem jest oswojenie dziecka z gabinetem i uchronienie go od stresu, kiedy przyjdzie pora np. na leczenie próchnicy. Akcję edukacyjną, połączoną z zabawą dla najmłodszych i warsztatami dla rodziców m.in. z jogi twarzy, organizuje nowo otwarte centrum Medicover Stomatologia w Wilanowie.

Pierwsza wizyta z kilkulatkiem u dentysty jest zawsze wyzwaniem. Tym bardziej, że często to właśnie od niej zależy, czy w przyszłości dziecko będzie miało jakiekolwiek obawy związane z leczeniem. Dlatego tak ważne jest, aby w porę i to w jak najmłodszym wieku wybrać się z dzieckiem do stomatologa i oswoić je z dentystą – i to zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z zębami.

Coraz częściej pomagają w tym tzw. wizyty adaptacyjne, w czasie których dziecko w bezstresowej i pełnej zabaw edukacyjnych atmosferze może poznać gabinet i lekarza, a co za tym idzie przekonać się, że jest to miejsce dla niego przyjazne. Pozwala to zbudować zaufanie, ale także – co najważniejsze – rozładowuje stres u dziecka, chroniąc przed rozwojem chociażby dentofobii.

Na taką nietypową, bezpłatną wizytę u stomatologa mali warszawiacy będą mogli się wybrać już w najbliższą sobotę, 18 grudnia, do nowo otwartego rodzinnego centrum Medicover Stomatologia w Wilanowie przy al. Rzeczpospolitej 33. Odbędzie się tam akcja edukacyjna, w ramach której poprzez zabawę lekarze pokażą najmłodszym, na czym polega ich praca i dlaczego nie należy bać się dentysty.

– Im więcej dzieci taką wizytę odbywa każdego roku, tym mniejsze jest ryzyko, że w najmłodszym pokoleniu wykształci się dentofobia, czyli paniczny lęk przed dentystą i wszystkim, co związane z leczeniem. Nasza akcja ma w tym pomóc – mówi Anna Wasilewska, Kierownik Zespołu Komunikacji i Rozwoju Marki w Medicover Stomatologia.

– Maluchy, które zgłoszone zostaną na sobotnią wizytę adaptacyjną będą mogły wziąć udział m.in. w zabawach i animacjach edukacyjnych, które przygotują je do pierwszej wizyty, a także w specjalnej „wycieczce” po gabinecie, w czasie której będą odkrywać jego sekrety np. zaglądając do szuflad czy bawiąc się sprzętem, który na co dzień wykorzystywany jest do ich leczenia. Wszystko w luźnej atmosferze dobrej zabawy i przygody. To jednak nie koniec. Dzieci będą miały też okazję zasiąść w fotelu i zobaczyć swoje ząbki, a tym samym odbyć swój pierwszy w życiu przegląd i to na wesoło – wylicza.

Kto powinien zgłosić się na wizytę? – Im wcześniej zjawimy się z dzieckiem na wizytę adaptacyjną, tym lepiej. Akcja otwarta jest dla wszystkich dzieci mających powyżej jednego roku życia. Program akcji jest tak przygotowany, aby każdy maluch bez względu na wiek mógł zrozumieć, na czym polega wizyta u dentysty i z czym się wiąże – dodaje.

To jednak nie jedyne atrakcje, jakie przygotowano. W czasie, kiedy dzieci będą bawić się pod okiem animatorów i dentystów, opiekunowie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach m.in. jogi twarzy, która ma pomóc im w rozluźnieniu napięcia mięśni twarzy.

Co więcej, będą mieli oni możliwość poznania technik relaksacji uśmiechu pod okiem fizjoterapeuty stomatologicznego. Na koniec będzie można wspólnie z dentystą zaprojektować swój uśmiech i zobaczyć, jak można wyglądać po metamorfozie.

W wydarzeniu wezmą udział także influencerzy parentingowi, w tym Magda Zaniewicz, znana z Instagrama jako bubulinka_pl oraz Kamila Maślak.

Przygotowane przez stomatologów wydarzenie jest otwarte i bezpłatne. Żeby wziąć w nim udział, wystarczy wysłać SMS na numer 604 763 043 z imieniem i nazwiskiem oraz liczbą osób, które wezmą udział w wydarzeniu. Takie zgłoszenie można też wysłać w wiadomości prywatnej na profilach centrum na Instagramie i Facebooku. Wydarzenie w Medicover Stomatologia odbywa się od godz. 10 do godz. 16